Zahraničí

Unesená dívka (11) z Německa: Česká sekta potřebuje další děti, varuje expert

Unesená dívka (11) z Německa: Česká sekta potřebuje další děti, varuje expert
Zdroj: Policie/ Profimedia

Všechny stopy v pátrání po německé 11leté dívence Shalomah vedou k sektě působící v Česku, ve které jsou její biologičtí rodiče. Dívka bydlela u pěstounů, ale v sobotu zmizela. Německý náboženský expert popsal fungování sekty.

Pohřešovanou 11letou Shalomah z Bavorska údajně unesli její biologičtí rodiče ze sekty Dvanáct kmenů. Dokazovat to má e-mail jednoho z členů sdružení, který policie prověřuje. Odesílatel dívčiným pěstounům vzkázal, aby se nebáli. Dívce se prý daří.

​Shalomah žila s pěstounskou rodinou v Holzheim-Eppisburgu asi osm let. Její praví rodiče patří k sektě Dvanáct kmenů, která v roce 2013 vyvolala skandál. O nechvalně proslulém sdružení média v minulosti informovala jako o odnoži týrající děti. Na veřejnost se totiž dostaly videonahrávky členů, kteří bili své děti údery pruty. Sekta je známá také tím, že odmítá státní školství.

Související obsah

​Německý expert na sekty Georg Otto Schmid má podezření na cílenou akci biologických rodičů, kteří do sekty Dvanáct kmenů patří. A pro Bild naléhavě varoval před sektou ostatní rodiče: "Další únosy nepovažuji za vyloučené."

Schmid se snažil přiblížit myšlenky sekty. "Zakladatel Dvanácti kmenů říkal, že sekta bude působit 50 let. Pak má znovu přijít Ježíš a přijme děti jako čisté pokolení, jako svou nevěstu. Na to mají být děti připraveny," nastínil Schmid.

Související obsah

​Proto je podle něj nyní tak velká snaha přivést děti zpět do sekty. V příštím roce to totiž bude už 50 let od založení Dvanácti kmenů! Někteří rodiče dětí ze sekty podstoupili právní kroky, aby své děti dostali zpátky. "V polovině případů byli úspěšní, takže asi polovina těchto dětí se vrátila do komunity," dodal expert.

Sekta Dvanáct kmenů je mimo jiné nechvalně proslulá bitím dětí. Její členové věří, že lepší svět přijde, když vychovají "čistou generaci". "To znamená, že musí poslouchat, ale absolutně. Nesmí mít žádnou vlastní vůli," vysvětluje Schmid. Právě výprask má děti zlomit.

Schmid na závěr dodává: "Lidé se učí chovat způsobem, který je podle společnosti zcela nepřijatelný. Dobro se stává zlem. Toto překrucování hodnot je pro sekty zcela typické."

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz