Domácí

Kancelář prezidenta urputně mlčí. O vyjádření marně bojoval i reportér TV Nova

Vedení Kanceláře prezidenta republiky čelí už delší dobu velké kritice za to, že neinformuje o zdravotním stavu prezidenta. Kancléř Mynář a mluvčí Ovčáček na dotazy novinářů neodpovídají nebo je ignorují. Vyjádření z Hradu k aktuálnímu vývoji se v úterý pokusil získat i reportér TV Nova Jan Zálužský.

Krátce po desáté hodině dopolední se reportér se štábem pokusil zřejmě o nemožné, a to získat odpovědi na tři krátké otázky od Kanceláře prezidenta republiky. Po několika marných pokusech dovolat se mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi se rozhodl dojet za ním osobně.

K zastižení ale nebyl ani ve své pracovně. "Nikdo to tam nebere. Tak tam asi není," sdělil policista na vrátnici.

Reportér se pokusil zeptat návštěvníků Pražského hradu, jestli mluvčího Ovčáčka náhodou nezahlédli. Nikdo z nich ho ale neviděl.

Dovolat se Jiřímu Ovčáčkovi nebylo možné. Že byl ale na Hradě přítomen, prozradila fotografie, kterou v tu samou chvíli nahrál na svůj twitterový účet. 

Reportér se nevzdával a běžel k oknu, odkud by fotografie mohla pocházet. Žádost o rozhovor Jiřímu Ovčáčkovi poslal i smskou. Odpověděl stroze. "Dobrý den, nemám co říci, J.O.," odbyl reportéra.

Související obsah

​"Dlouhodobě kritizujeme Jiřího Ovčáčka, nechová se v souladu s etickými principy, nekomunikuje transparentně a byl usvědčen opakovaně ze lži. Ve své funkci naprosto selhává," vyjádřil se člen výkonné rady Asociace public relations Rostislav Starý.

Reportér tedy zkusil požádat o rozhovor kancléře Vratislava Mynáře. Ani ten ale telefon nezvedal a na SMS nereagoval. Stejná situace byla i u ředitele odboru protokolu Vladimíra Kruliše. Přes veškerou snahu se štábu TV Nova za celý den nepodařilo od těchto úředníků placených z daní získat žádné vyjádření k aktuální situaci.

I s bonusy si všichni oslovení pánové přijdou měsíčně čistého na pěkné peníze. Například Jiří Ovčáček 75 tisíc korun, Vratislav Mynář 163 tisíc a Vladimír Kruliš z odboru protokolu prezidenta si vydělá 72 tisíc korun.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Krátká zpráva

Brazílie hlásí první případy mutace omikron

Zdravotníci v Brazílii oznámili první potvrzené případy varianty omikron. Byla prokázána u dvou cestujících, kteří přiletěli z Jižní Afriky. Podle zdravotního sekretariátu v Sao Paulu je dvojice v izolaci a ani jeden z nich není registrován ve státní očkovací platformě. Brazílie nevyžaduje od zahraničních turistů očkování proti covid-19. Jde o první případy v Latinské Americe.

Píše se na Deník.cz