Domácí

Trh s energiemi se začíná uklidňovat, společnosti nabízejí nové podmínky

Po ukončení činnosti energetické společnosti Bohemia Energy se začíná situace na trhu s energiemi po týdnu pomalu uklidňovat. Silní distributoři postupně přebírají zákazníky a tvrdí, že o dodávky energie nikdo nepřijde. Některé společnosti nabízejí fixaci až do konce příštího roku.

Společnost Bohemia Energy ukončila činnost a její dosavadní zákazníci najednou museli řešit, zda budou svítit žárovkou, anebo nečekaně svíčkou. Bohemia Energy nyní slíbila, že zákazníkům vrátí všechny přeplatky. Lidé už nemají dál nic posílat. "Hlavní je zrušit trvalý příkaz, vyfotografovat si stav plynoměru a elektroměru," radí ekonom Lukáš Kovanda.

Velcí distributoři shodně tvrdí, že se o dodávku energií automaticky postarají. Největší hráč na trhu nyní spustil online formulář pro přechod z režimu dodavatele poslední instance. Call centra teď zažívají až trojnásobný nápor oproti normálu. 

Související obsah

​"Zákaznickou smlouvu můžete uzavřít celou online včetně podpisu. Není potřeba chodit na pobočku ani volat na call centrum," informuje společnost ČEZ

Po internetu lze sjednat nové podmínky třeba i u společnosti Moravské naftové doly. Ta od úterý začala přijímat nové zákazníky z řad domácností. Kromě Bohemia Energy ukončily činnost i další čtyři společnosti.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz