OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Zelený hrdina chce Česko naučit udržitelnosti.

Radek Hušek a Daniel Vach - Sensfood
Radek Hušek a Daniel Vach - Sensfood Zdroj: Komerční banka

Zelený hrdina – tak se jmenuje nový společný projekt Komerční banky, televize Nova a její platformy Naše Česko, který má za cíl inspirovat Čechy ke změně přístupu k prostředí, ve kterém žijeme. Ve vybraných pořadech TV Nova se tak každý měsíc dozvíte příběh jednoho z celkem 12 hrdinů, kteří přispívají k udržitelné budoucnosti České republiky.

„Naši zelení hrdinové jsou běžní lidé, jejich příběh a přínos v oblastech, na které v projektu zaměřujeme pozornost, je však mimořádný. Věříme, že prostřednictvím skutečných hrdinů a jejich příběhů vyvoláme diskusi nad dopadem našeho chování na přírodu. Cílem je ukázat, že každý z nás může přispět ke změně, a podílet se na tak na zelenější budoucnosti,“ uvádí Martina Konrádová z contentové agentury Fuse, která pomáhá projekt realizovat.
Projekt Zelený hrdina odstartuje ve středu 20. října reportáží v pořadu Snídaně s Novou, ve které s tématem udržitelných potravin vystoupí zakladatelé firmy SENS Foods CZ – výrobce udržitelných potravin se cvrččím proteinem. Příběh potravin, které jsou šetrné k naší planetě, se následně objeví i v dalších pořadech, jako jsou Rady ptáka Loskutáka, Víkend či odpolední a večerní Televizní noviny.
Další zelené hrdiny a jejich originální nápady vám budeme na obrazovkách postupně představovat až do září 2022. V průběhu roku se tak dozvíte více například o obnovitelných zdrojích energie, zelených budovách i vodě nebo o tom, jak si lze postavit domácí čmelín či jak je možné uchopit udržitelnost v umění.
Projektem Zelený hrdina rozšiřuje Komerční banka portfolio svých aktivit z oblasti udržitelnosti. „Nevšední skutky, neobyčejné počiny, inspirace – to jsou Zelení hrdinové. Ti, co ukazují fungování společnosti v novém, více udržitelném a odpovědném světě. Rádi bychom tak tímto projektem obohatili celospolečenskou diskuzi. Vedle toho se standardně zaměřujeme na udržitelný rozvoj, digitalizaci, zelené poradenství, udržitelné produkty, snižování uhlíkové stopy, tedy snižování spotřeby energií, vody či omezování plastového odpadu,“ říká Jitka Haubová, členka představenstva KB odpovědná za provoz.
Informace o projektu budou po celou dobu k dispozici na www.kb.cz/zelenyhrdina a platformě televize Nova Naše Česko.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

"Dle dosavadních zjištění je ‘téměř jisté‘, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější," prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě varianty omikron před těžkou formou onemocnění.

Píše se na Deník.cz