Domácí

Celníci se zaměřili na nelegální pracovníky. Odhalili jich stovky

Čeští celníci rozjeli rozsáhlé kontrolní akce zaměřené na nelegálně zaměstnané pracovníky. Už v první vlně se jich podařilo odhalit stovky, a to především dělníků. Nejvíce jich bylo na Vysočině.

Pracovníci celní správy v rámci speciální celorepublikové akce zamířili na různé stavby nebo do průmyslových podniků. Kontrolovali tam zahraniční dělníky. Výsledky jsou alarmující. Drtivá většina kontrolovaných především z dělnických profesí u nás pracuje nelegálně. Nejhorší je to podle prvotních výsledků kontrol na Vysočině.

"Pracovníci celního úřadu pro Kraj Vysočina zkontrolovali 61 zahraničních pracovníků a u 58 z nich pojali důvodné podezření z výkonu nelegální práce,“ řekl Richard Zeman z celního úřadu.

Ani zbytek republiky na tom ale není o moc lépe. Zahraniční pracovníci mají většinou neplatné povolení k zaměstnaní nebo u nás pracují bez povolení k pobytu na území České republiky.

Související obsah

Po celé republice kontroly odhalily na 250 nelegálních pracovníků, a to hlavně dělníků ve stavebnictví a průmyslu.

Od nelegálního zaměstnávání přitom firmy neodradí ani vysoké pokuty. Ve správním řízení jim může hrozit až 10milionová sankce. Podobné rozsáhlé kontrolní akce zaměřené přímo na nelegální zahraniční pracovníky budou podle celní správy pokračovat i v dalších týdnech.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz