Domácí

Královéhradečtí energošmejdi klepou na dveře. Nebojte se říct ne, radí policie

Královéhradečtí energošmejdi klepou na dveře. Nebojte se říct ne, radí policie
Zdroj: TV Nova

Královéhradecká policie zaznamenala vetší počet stížností na prodejce energií. Ti využívají krachu energetických firem. Přes podomní prodej riskují vysoké pokuty.

Za poslední dny se zvětšil počet stížností na prodejce energií, kteří obcházejí domy. Mimo jiné oslovují především klienty energetických firem, které zkrachovaly a přesvědčují je k podpisu nové smlouvy u jejich společnosti. 

"S podpisem smlouvy nespěchejte, máte na to šest měsíců. Nebojte se říct ne," doporučuje Eva Kněžourová, mluvčí královéhradecké policie. 

Související obsah

Podomní prodej je v Hradci Králové zakázán. Přesto podvodníci stále riskují vysoké pokuty a snaží se lidi přesvědčit k podpisu nové smlouvy. 

Kněžourová doporučuje podívat se na webové stránky Energetického regulačního úřadu (ERÚ), kde lidé mohou nalézt srovnávač cen dodavatelů energií, a následně si pak sami vybrat. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Píše se na Deník.cz