Zahraničí

Trump založil vlastní sociální síť. Chce konkurovat Twitteru či Facebooku

Poté, co bývalý americký prezident Donald Trump ztratil přístup na všechny velké sociální sítě, rozhodl se založit vlastní. Svou aplikaci TRUTH social hodlá spustit v listopadu.

Bývalý prezident USA Donald Trump zakládá vlastní sociální síť. Má se jmenovat TRUTH social. Podle Trumpa bude nová aplikace konkurovat velkým americkým digitálním firmám a postaví se jejich tyranii.

"Žijeme ve světě, ve kterém má na twitteru hojné zastoupení Tálibán, ale váš oblíbený americký prezident je umlčován. To je nepřijatelné," napsal Trump v tiskové zprávě. Jeho nová sociální síť má začít fungovat ve zkušebním provozu od listopadu. 

Související obsah

Společnost Trump Media & Technology Group hodlá zároveň provozovat platformu pro publicistické či zábavné pořady a pro podcasty. Firma chce také příští rok provozovat sociální síť po celých Spojených státech a následně vstoupit na burzu.

Bývalému prezidentovi zakázaly přístup velké sociální sítě jako Twitter, Facebook či Instagram. Byla to reakce na nepokoje u amerického Kapitolu, které podle firem pomáhal pomocí sociálních sítí způsobit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz