Zahraničí

Trump založil vlastní sociální síť. Chce konkurovat Twitteru či Facebooku

Poté, co bývalý americký prezident Donald Trump ztratil přístup na všechny velké sociální sítě, rozhodl se založit vlastní. Svou aplikaci TRUTH social hodlá spustit v listopadu.

Bývalý prezident USA Donald Trump zakládá vlastní sociální síť. Má se jmenovat TRUTH social. Podle Trumpa bude nová aplikace konkurovat velkým americkým digitálním firmám a postaví se jejich tyranii.

"Žijeme ve světě, ve kterém má na twitteru hojné zastoupení Tálibán, ale váš oblíbený americký prezident je umlčován. To je nepřijatelné," napsal Trump v tiskové zprávě. Jeho nová sociální síť má začít fungovat ve zkušebním provozu od listopadu. 

Související obsah

Společnost Trump Media & Technology Group hodlá zároveň provozovat platformu pro publicistické či zábavné pořady a pro podcasty. Firma chce také příští rok provozovat sociální síť po celých Spojených státech a následně vstoupit na burzu.

Bývalému prezidentovi zakázaly přístup velké sociální sítě jako Twitter, Facebook či Instagram. Byla to reakce na nepokoje u amerického Kapitolu, které podle firem pomáhal pomocí sociálních sítí způsobit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz