Zajímavosti

Noční oblohu rozzářil úplněk. Podívejte se na nejlepší fotky od čtenářů TN.cz

Noční oblohu rozzářil úplněk. Podívejte se na nejlepší fotky od čtenářů TN.cz
Zdroj: Alena Borská

Díky tomu, že v noci nebylo příliš zamračeno, si lidé mohli užívat pohled na Měsíc v úplňku. Podívejte se na nejlepší fotografie, které nám poslali naši čtenáři.

V noci ze středy na čtvrtek svítil na obloze úplněk. Díky jasné obloze byl navíc na spoustě míst velmi dobře vidět. Vyzvali jsme tedy čtenáře, ať nám zašlou své nejlepší fotky Měsíce.

Související obsah

Lidé v reakci na tuto žádost posílali fotografie ze všech koutů Česka. Některé přišly například z Nového Boru, další z Brna či Ostravy. Fotky posílali lidé i z Rakouska, Slovenska, či dokonce z Egypta.

V galerii se tedy můžete podívat na nejlepší fotografie, které nám od čtenářů přišly.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz