Domácí

Měli by pejskaři při venčení nosit octovou vodu? Čtenáři TN.cz mají jasno

Měli by pejskaři při venčení nosit octovou vodu? Čtenáři TN.cz mají jasno
Venčení psa Zdroj: Mediafax

Na sociálních sítích se šíří petice ohledně možné povinnosti pejskařů mít u sebe při venčení octovou vodu, kterou by pokropili místo, kde se pes vymočil. Hlasovali o tom i čtenáři TN.cz v anketě ve článku a na facebooku.

Vzorem pro petici se stala španělská vyhláška, podle které musí majitel psa při venčení s sebou povinně nosit vodu smíchanou s octem. Za nedodržení hrozí pokuta od 1 900 do 12 700 korun.

Autorem je Miroslav Semecký a petice má aktuálně skoro 300 podpisů.

Zeptali jsme se čtenářů na názor v článku a na facebooku. V obou případech převažoval názor proti, na facebooku dokonce v drtivé většině. Proti zavedení vyhlášky bylo více jak 2 000 lidí a pro jen 280. V článku byla anketa vyrovnanější, proti bylo 1 993 a pro 1 306 lidí.

Zdroj: TN.cz

Související obsah

​Na facebooku pak lidé svůj nesouhlas vyjádřili ještě v komentářích. "Tak poprosím petici na to, aby i bezdomovci s sebou nosili octovou vodu," píše jeden z komentujících. "Jeden 27 kilogramů a druhý 42 kilogramů. Pes za hodinu venčení močí padesátkrát, fena na jedno venčení močí desetkrát. Kolik litrů vody si mám s sebou vzít? Bože, který inteligent toto vymyslel? Málo platíme městu za svého psa na svém pozemku?" dodává jiný.

Mnoho komentujících se ale shoduje na tom, že by stačilo, kdyby alespoň pejskaři sbírali exkrementy po svých mazlíčcích.  

mark, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz