Domácí

Měli by pejskaři při venčení nosit octovou vodu? Čtenáři TN.cz mají jasno

Měli by pejskaři při venčení nosit octovou vodu? Čtenáři TN.cz mají jasno
Venčení psa | Zdroj: Mediafax

Na sociálních sítích se šíří petice ohledně možné povinnosti pejskařů mít u sebe při venčení octovou vodu, kterou by pokropili místo, kde se pes vymočil. Hlasovali o tom i čtenáři TN.cz v anketě ve článku a na facebooku.

Vzorem pro petici se stala španělská vyhláška, podle které musí majitel psa při venčení s sebou povinně nosit vodu smíchanou s octem. Za nedodržení hrozí pokuta od 1 900 do 12 700 korun.

Autorem je Miroslav Semecký a petice má aktuálně skoro 300 podpisů.

Zeptali jsme se čtenářů na názor v článku a na facebooku. V obou případech převažoval názor proti, na facebooku dokonce v drtivé většině. Proti zavedení vyhlášky bylo více jak 2 000 lidí a pro jen 280. V článku byla anketa vyrovnanější, proti bylo 1 993 a pro 1 306 lidí.

Zdroj: TN.cz

Související obsah

​Na facebooku pak lidé svůj nesouhlas vyjádřili ještě v komentářích. "Tak poprosím petici na to, aby i bezdomovci s sebou nosili octovou vodu," píše jeden z komentujících. "Jeden 27 kilogramů a druhý 42 kilogramů. Pes za hodinu venčení močí padesátkrát, fena na jedno venčení močí desetkrát. Kolik litrů vody si mám s sebou vzít? Bože, který inteligent toto vymyslel? Málo platíme městu za svého psa na svém pozemku?" dodává jiný.

Mnoho komentujících se ale shoduje na tom, že by stačilo, kdyby alespoň pejskaři sbírali exkrementy po svých mazlíčcích.  

mark, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz