Domácí

Matka nechala vyhlásit pátrání, věděla ale, že její dítě je mrtvé. Dostala pět let

Mělnický soud ve čtvrtek uzavřel případ úmrtí kojence na Mělnicku z loňského května. Matka tehdy nahlásila, že její dítě někdo unesl a spustila tím velkou pátrací akci. Chlapec ale zemřel už dříve na podchlazení.

Záhadný případ začal vpodvečer 29. května loňského roku v lesoparku u obce Hořín na Mělnicku. Žena tvrdila, že jí byl unesen syn i s kočárkem. Pátrali po něm policisté, hasiči i dobrovolníci. Při řadě výslechů se ale začaly objevovat pochybnosti.

Nakonec dítě našli policisté mrtvé v batohu. Podle pitvy nebylo zabito násilnou smrtí. Zemřelo na podchlazení, což matka údajně věděla a do batohu ho po smrti měla dát sama.

Související obsah

Ženu i jejího přítele policie obvinila z usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy. Ve čtvrtek soud ženu odsoudil na pět let a jejího přítele na 18 měsíců. Rozsudek zatím není pravomocný.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Píše se na Deník.cz