Krimi

Dívka si odskočila do křoví, vrhnul se na ni neznámý muž. Hledá se svědek

Dívka si odskočila do křoví, vrhnul se na ni neznámý muž. Hledá se svědek
Zdroj: Policie ČR

Kriminalisté pátrají po důležitém svědkovi, který by jim mohl pomoci objasnit případ napadení 19leté dívky z letošního léta. Nedaleko Janáčkova divadla v Brně se na ni měl vrhnout neznámý muž. Stalo se tak ve chvíli, kdy si odskočila do křoví vykonat potřebu. Ubránila se voláním o pomoc.

Dívku neznámý muž podle policie napadl už v polovině letních prázdnin, kriminalistům se ale doposud nepodařilo podezřelého dopadnout. Obrátili se proto na veřejnost se žádostí o pomoc. Hledají důležitého svědka, kterého chtějí vyslechnout. 

Dívka v brněnském parku nedaleko Janáčkova divadla byla na nočním pikniku s partou přátel. Když se nad ránem skupina rozcházela domů, dívka zjistila, že jí chybí klíče od domu.

Související obsah

​"Ranním rozjezdem tedy s partou kamarádů neodjela a vrátila se do parku hledat ztracené klíče. Při neúspěšném hledání si odskočila vykonat potřebu. V té chvíli byla napadena neznámým mužem. Když se začala bránit a volala o pomoc, muž po několika vulgaritách raději zmizel," přiblížil okolnosti útoku na mladou ženu policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Kriminalistům se v průběhu vyšetřování podařilo získat kamerové záznamy. Na nich je muž, který by mohl vyšetřovatelům hodně pomoci a poskytnout jim cenné informace. "Poznatky k totožnosti pro kriminalisty důležitého svědka můžete sdělit na tísňovou telefonní linku 158. Policie děkuje za spolupráci," sdělil Malášek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz