Zahraničí

Vražda slavné influencerky (†22): Její pohřešovaný přítel je mrtvý

Vražda slavné influencerky (†22): Její pohřešovaný přítel je mrtvý
Zdroj: Profimedia

Američtí kriminalisté několik týdnů pátrali po Brianovi Laundrieovi, snoubenci zavražděné Gabby Petitové. Slavnou influencerku našli v srpnu uškrcenou v národním parku ve Wyomingu a její přítel byl od té doby nezvěstný. Policisté ve čtvrtek objevili lidské ostatky, u kterých se nacházely i jeho osobní věci. Za necelých 24 hodin dokázali forenzní experti potvrdit, že ostatky patří právě Laundriemu.

Vyšetřovatelé FBI, kteří vedli pátrání po pohřešovaném snoubenci zavražděné americké influencerky, našli lidské ostatky v přírodním parku na Floridě, informovala BBC. Agenti navíc uvedli, že společně s lidskými ostatky našli také předměty patřící právě Brianovi Laundriemu, po kterém kriminalisté několik týdnů pátrali.

Za méně než 24 hodin dokázali forenzní experti potvrdit, že lidské ostatky patří Laundriemu. U jeho věcí se totiž našel i kus lebky, který experti porovnali s jeho zubními záznamy a zjistili tak, že se shodují. Policisté zatím nekomentovali, jakým způsobem muž zemřel.

Tělo Petitové nalezli pátrači v září v odlehlé části Národního parku Grand Teton ve Wyomingu. Podle koronera měla ale zemřít už v průběhu srpna, a to násilnou smrtí. Někdo ji zřejmě uškrtil. Během září po ní bylo následně vyhlášeno pátrání, které nakonec skončilo tragicky.

Související obsah

​Případ smrti 22leté ženy je ve Spojených státech velmi sledovaný. Laundrie totiž zmizel už v době, kdy ještě nebylo nalezeno Gabbyino tělo a policisté ho chtěli vyslechnout kvůli tomu, že se pohřešovala. Oba dva předtím společně několik měsíců cestovali obytným karavanem po amerických národních parcích.

Brian se už ale 1. září vrátil v dodávce ke svým rodičům na Floridu. Byl sám a o tom, kde je Gabby, nikomu nic neřekl. O svém návratu neinformoval ani její rodinu, neobrátil se ani na policii s tím, že svou snoubenku pohřešuje. Naopak, když bylo na popud jejích blízkých vyhlášeno po Gabby pátrání, odmítl se s policií bavit.

Sbalil si batoh a 14. září odešel údajně do nedaleké přírodní rezervace. Americký federální úřad na Laundrieho následně vydal zatykač, jelikož po smrti Gabby neoprávněně používal její debetní kartu i s PIN kódem a vybral z ní přes tisíc dolarů, v přepočtu přes 20 tisíc korun.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz