Zahraničí

Vražda slavné influencerky (†22): Její pohřešovaný přítel je mrtvý

Vražda slavné influencerky (†22): Její pohřešovaný přítel je mrtvý
Gabby Petitová se snoubencem Brianem Laundriem | Zdroj: Profimedia

Američtí kriminalisté několik týdnů pátrali po Brianovi Laundrieovi, snoubenci zavražděné Gabby Petitové. Slavnou influencerku našli v srpnu uškrcenou v národním parku ve Wyomingu a její přítel byl od té doby nezvěstný. Policisté ve čtvrtek objevili lidské ostatky, u kterých se nacházely i jeho osobní věci. Za necelých 24 hodin dokázali forenzní experti potvrdit, že ostatky patří právě Laundriemu.

Vyšetřovatelé FBI, kteří vedli pátrání po pohřešovaném snoubenci zavražděné americké influencerky, našli lidské ostatky v přírodním parku na Floridě, informovala BBC. Agenti navíc uvedli, že společně s lidskými ostatky našli také předměty patřící právě Brianovi Laundriemu, po kterém kriminalisté několik týdnů pátrali.

Za méně než 24 hodin dokázali forenzní experti potvrdit, že lidské ostatky patří Laundriemu. U jeho věcí se totiž našel i kus lebky, který experti porovnali s jeho zubními záznamy a zjistili tak, že se shodují. Policisté zatím nekomentovali, jakým způsobem muž zemřel.

Tělo Petitové nalezli pátrači v září v odlehlé části Národního parku Grand Teton ve Wyomingu. Podle koronera měla ale zemřít už v průběhu srpna, a to násilnou smrtí. Někdo ji zřejmě uškrtil. Během září po ní bylo následně vyhlášeno pátrání, které nakonec skončilo tragicky.

Související obsah

​Případ smrti 22leté ženy je ve Spojených státech velmi sledovaný. Laundrie totiž zmizel už v době, kdy ještě nebylo nalezeno Gabbyino tělo a policisté ho chtěli vyslechnout kvůli tomu, že se pohřešovala. Oba dva předtím společně několik měsíců cestovali obytným karavanem po amerických národních parcích.

Brian se už ale 1. září vrátil v dodávce ke svým rodičům na Floridu. Byl sám a o tom, kde je Gabby, nikomu nic neřekl. O svém návratu neinformoval ani její rodinu, neobrátil se ani na policii s tím, že svou snoubenku pohřešuje. Naopak, když bylo na popud jejích blízkých vyhlášeno po Gabby pátrání, odmítl se s policií bavit.

Sbalil si batoh a 14. září odešel údajně do nedaleké přírodní rezervace. Americký federální úřad na Laundrieho následně vydal zatykač, jelikož po smrti Gabby neoprávněně používal její debetní kartu i s PIN kódem a vybral z ní přes tisíc dolarů, v přepočtu přes 20 tisíc korun.

Jan Houška, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz