Zahraničí

Na nezvěstného snoubence zavražděné dívky vydal americký soud zatykač

Na nezvěstného snoubence zavražděné dívky vydal americký soud zatykač
Zdroj: Instagram

Příběh, který hýbe Spojenými státy, vstoupil ve čtvrtek do dalšího dějství. Na snoubence zavražděné Gabby (22), který s ní cestoval v dodávce po národních parcích a nyní je nezvěstný, vydal soud ve Wyomingu federální zatykač.

Ne však za vraždu. Brian Laundrie (23) je obviněn z toho, že po smrti Gabby Petitové neoprávněně používal její debetní kartu i s PIN kódem a vybral z ní přes tisíc dolarů (více než 20 tisíc korun).

Tělo Gabby nalezli pátrači v neděli v odlehlé části národního parku Grand Teton ve Wyomingu, který snoubenci navštívili na cestě svou obytnou dodávkou. Podle koronera zemřela násilnou smrtí, ale neuvedl, jakým způsobem.

Brian je už více než týden nezvěstný, pátrači ho hledají v přírodní rezervaci na Floridě, kam měl podle rodičů odejít.

Související obsah

Snoubenci, kteří se milovali už od střední školy, odjeli koncem července na několikaměsíční cestu po přírodních parcích na západě země. O svém putování upravenou dodávkou informovali na sociálních sítích. Na fotografiích i videích je to šťastný, zamilovaný pár. Skutečnost však zřejmě nebyla tak idylická.

Po smrti Gabby se objevují nová a nová svědectví o tom, jak se dvojice hádala a napadala v restauraci či ve své dodávce, jejich konflikt dokonce řešili policisté jako domácí násilí. Oba však tvrdili, že nechtějí podat trestní oznámení, že se milují a budou se brát, a tak na doporučení strážců zákona strávili noc odděleně, jeden v motelu, druhý v autě.

Související obsah

Prvního září se Brian vrátil v dodávce ke svým rodičům na Floridu. Sám, o tom, kde je Gabby nikomu nic neřekl. O svém návratu neinformoval ani její rodinu, neobrátil se ani na policii s tím, že svou snoubenku pohřešuje. Naopak, když bylo na popud jejích blízkých vyhlášeno po Gabby pátrání, odmítl se s policií bavit. Sbalil si batoh a 14. září odešel údajně do nedaleké přírodní rezervace.

Policisté po něm pátrají už několik dní, v rozlehlém bažinatém terénu plném aligátorů to jde pomalu, přestože používají drony, terénní vozy a nasadili i potápěče. Uskutečnili také domovní prohlídku v domě rodičů, odkud odnesli několik krabic a odtáhli auto.

Brianovi rodiče se podle zdroje televize CNN obávají, že si jejich syn něco udělal. Z domova údajně odešel bez peněženky i mobilního telefonu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz