Koronavirus

Ministři rozhodli o rouškách ve školách. V některých okresech budou povinné testy

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ministr školství Robert Plaga (oba za ANO) se na čtvrtečním jednání dohodli, že děti na sobě při výuce nebudou muset mít respirátory. Pro neočkované učitele to ale bude povinné. Ministři zároveň rozhodli, že ve školách v nejvíce zasažených okresech proběhne v listopadu testování na covid-19.

Výsledky jednání oznámili oba ministři na sociálních sítích. "S Adamem Vojtěchem jsme se dohodli, že žáci nebudou mít ve třídách respirátory a zároveň že neočkovaní učitelé je budou muset mít i po dobu výuky," uvedl Plaga.

Ministr zdravotnictví tak upustil od svého návrhu, aby děti nad 12 let, a to i ty očkované, nosily při výuce respirátory. Žákům tak zůstává pouze povinnost nošení ochranných pomůcek ve společných prostorách škol, jakou jsou například chodby. Neočkovaní učitelé na výběr nemají, při výuce respirátor budou muset mít nasazený.

Související obsah

​"Snažili jsme se najít společně kompromis mezi ochranou dětí a jejich rodin a komfortem při výuce. Jsem rád, že jsme se všichni shodli," vyjádřil se Vojtěch.

V některých okresech se ale neočkovaní žáci budou muset po podzimních prázdninách podrobit testování, to proběhne ve dvou termínech – 1. a 8. listopadu. Týká se to okresů s výskytem covidu 300 případů na 100 tisíc obyvatel.

V tuto chvíli by se jednalo pouze o dva okresy, a to České Budějovice a Ostrava-město. Hranici se ale blíží i Přerov. Při zhoršení situace by se k ní mohly dostat i okresy Pelhřimov, Opava, Karviná a Prachatice.

Vyjádření prezidenta Asociace ředitelů Luboše Zajíce k opatřením ve školách:

Vlastimil Válek k protiepidemickým opatřením:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz