Domácí

Zemanova návštěva porušila covidová pravidla. Hygienička vyvodí důsledky

Zemanova návštěva porušila covidová pravidla. Hygienička vyvodí důsledky
Zdroj: TN.cz

Hradní kancléř Vratislav Mynář ve čtvrtek veřejnosti ukázal video, na kterém se prezident Miloš Zeman v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) baví se svou návštěvou o ustavující schůzi Poslanecké sněmovny. Všichni návštěvníci jsou na záběrech bez povinných respirátorů. Možným pochybením personálu a porušením hygienických nařízení ze strany návštěvníků se teď bude zabývat hlavní hygienička ministerstva obrany, právě tento resort totiž vojenskou nemocnici zřizuje.

Mynář na čtvrteční tiskové konferenci pustil video z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) ze 14. října, kdy prezidenta navštívil on sám a s ním předseda Sněmovny Radek Vondráček (za ANO), ředitel Sekretariátu prezidenta republiky Jaroslav Hlinovský a neznámá žena. Všichni čtyři lidé jsou na záběrech bez povinného respirátoru.

Zeman před týdnem podepsal listinu o svolání ustavující schůze nové Poslanecké sněmovny a Mynář veřejnosti video ukázal jako důkaz, že jeho podpis nebyl zfalšován. Vondráček totiž po schůzi zveřejnil fotografii podepsaného dokumentu a bezprostředně poté někdo podal trestní oznámení na okolí prezidenta republiky kvůli údajnému zfalšování podpisu. Policie už oznámila, že se podpisem bude zabývat.

Související obsah

Kancléř zveřejněním videa možná uškodil sobě i ostatním třem návštěvníkům. Všichni čtyři totiž porušili pravidla nemocnice, která nařizují povinné nošení respirátoru uvnitř v budovách. "Hlavní hygienička ministerstva obrany Jana Fajfrová již začala případ řešit," uvedl pro redakci TN.cz tiskový mluvčí Jan Pejšek s tím, že půjde o správní řízení. 

Problémy by kvůli návštěvě prezidenta mohla mít i nemocnice. "Řeší se osoby na návštěvě i možné pochybení ze strany nemocnice," dodal Pejšek. ÚVN se proti návštěvě Radka Vondráčka ohradila hned v den, kdy jej Mynář za prezidentem přivedl. Vondráček totiž nebyl na seznamu osob, které by k prezidentovi mohly chodit. 

Vondráček na twitteru uvedl, že respirátor měl skoro po celou dobu návštěvy nemocnice. "K respirátoru – pan prezident mi v respirátoru špatně rozuměl, když jsem na něj mluvil. Hůř slyší. Tak jsem si respirátor po dohodě odložil. Jinak jsem se po celou dobu po nemocnici pohyboval s respirátorem," okomentoval Vondráček. Za porušení pravidel hrozí každému z návštěvníků pokuta až 10 tisíc korun.

Podívejte se na video prezidenta Miloše Zemana z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz