Domácí

Zemanova návštěva porušila covidová pravidla. Hygienička vyvodí důsledky

Zemanova návštěva porušila covidová pravidla. Hygienička vyvodí důsledky
Zdroj: TN.cz

Hradní kancléř Vratislav Mynář ve čtvrtek veřejnosti ukázal video, na kterém se prezident Miloš Zeman v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) baví se svou návštěvou o ustavující schůzi Poslanecké sněmovny. Všichni návštěvníci jsou na záběrech bez povinných respirátorů. Možným pochybením personálu a porušením hygienických nařízení ze strany návštěvníků se teď bude zabývat hlavní hygienička ministerstva obrany, právě tento resort totiž vojenskou nemocnici zřizuje.

Mynář na čtvrteční tiskové konferenci pustil video z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) ze 14. října, kdy prezidenta navštívil on sám a s ním předseda Sněmovny Radek Vondráček (za ANO), ředitel Sekretariátu prezidenta republiky Jaroslav Hlinovský a neznámá žena. Všichni čtyři lidé jsou na záběrech bez povinného respirátoru.

Zeman před týdnem podepsal listinu o svolání ustavující schůze nové Poslanecké sněmovny a Mynář veřejnosti video ukázal jako důkaz, že jeho podpis nebyl zfalšován. Vondráček totiž po schůzi zveřejnil fotografii podepsaného dokumentu a bezprostředně poté někdo podal trestní oznámení na okolí prezidenta republiky kvůli údajnému zfalšování podpisu. Policie už oznámila, že se podpisem bude zabývat.

Související obsah

Kancléř zveřejněním videa možná uškodil sobě i ostatním třem návštěvníkům. Všichni čtyři totiž porušili pravidla nemocnice, která nařizují povinné nošení respirátoru uvnitř v budovách. "Hlavní hygienička ministerstva obrany Jana Fajfrová již začala případ řešit," uvedl pro redakci TN.cz tiskový mluvčí Jan Pejšek s tím, že půjde o správní řízení. 

Problémy by kvůli návštěvě prezidenta mohla mít i nemocnice. "Řeší se osoby na návštěvě i možné pochybení ze strany nemocnice," dodal Pejšek. ÚVN se proti návštěvě Radka Vondráčka ohradila hned v den, kdy jej Mynář za prezidentem přivedl. Vondráček totiž nebyl na seznamu osob, které by k prezidentovi mohly chodit. 

Vondráček na twitteru uvedl, že respirátor měl skoro po celou dobu návštěvy nemocnice. "K respirátoru – pan prezident mi v respirátoru špatně rozuměl, když jsem na něj mluvil. Hůř slyší. Tak jsem si respirátor po dohodě odložil. Jinak jsem se po celou dobu po nemocnici pohyboval s respirátorem," okomentoval Vondráček. Za porušení pravidel hrozí každému z návštěvníků pokuta až 10 tisíc korun.

Podívejte se na video prezidenta Miloše Zemana z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz