Zahraničí

Herec Alec Baldwin zastřelil kameramanku, režisér je těžce zraněný

Při natáčení nového filmu Rust zastřelil herec Alec Baldwin členku štábu a zranit režiséra. Podle informací vyšetřovatelů na ně vystřelil rekvizitou. Herce si policie vzala na výslech, ale z ničeho jej neobvinila.

Slavný herec Alec Baldwin (68) ve čtvrtek vystřelil podle tamní policie při natáčení na členku štábu Halynu Hutchinsovou (42) a režiséra Joela Souzu (48). Ačkoli byla zbraň rekvizita, kameramanku měl omylem zabít a režiséra zranit. Informoval o tom portál Variety.com.

"Podle vyšetřovatelů to vypadá, že při natáčení scény používali rekvizitu, která vystřelila. Detektivové zjišťují, jak mohla vystřelit," uvedla policie ze Santa Fe. Režisér Souza je v tuto chvíli na jednotce intenzivní péče.

Související obsah

Po incidentu nebyl zatím nikdo zatčen ani obviněn. Baldwina si vzala tamní policie na výslech. Podle deníku Santa Fe New Mexican byl slavný herec po incidentu velmi otřesený, vypovídal skrz slzy. Na veřejnosti se už také objevily fotografie Baldwina po výslechu.

"Večer jsme obdrželi zdrcující zprávu, že kameramanka Halyna Hutchinsová zemřela vinou zranění, která utrpěla při natáčení filmu Rust," uvedla v prohlášení mezinárodní odborová organizace kameramanů.

"Byla skvělý, pozitivní a tvořivý člověk, který si strašně užíval natáčení filmů," řekl o zemřelé její přítel Michael Pessah. "Jsem znechucen. Tohle je více než tragédie, existuje spousta pravidel, které mají zajistit, že se toto nestane. Nedokážu si ani představit, jak je to možné. Tolik lidí muselo být nedbalých. Je to zločin. Halyna byla obří talent. Je mi z toho zle od žaludku," napsal na twitteru herec Paul Scheer.

Nehoda se stala při natáčení filmu Rust, v tom měl Baldwin hrát nechvalně známého psance, jehož 13letého vnuka odsoudí za neúmyslnou vraždu. Natáčení přerušili, pokračovat by ale mělo už příští měsíc.

Někteří lidé se v souvislosti s tragédií rozhodli na Baldwina zaútočit. Zastat se ho rozhodla herečka Debra Messingová známá ze seriálu Will a Grace. "Podali mu rekvizitu. Použil ji ve scéně. Pak se stala katastrofická událost, při které Halyna Hutchinsová přišla o život a Joel Souza byl zraněný. Modlím se za jejich rodiny," napsala na twitteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz