Počasí

VÝSTRAHA: Části Česka znovu zasáhne silný vítr. Hrozí nehody a vážné úrazy

VÝSTRAHA: Části Česka znovu zasáhne silný vítr. Hrozí nehody a vážné úrazy
Zdroj: profimedia.cz

Některé části Česka v pátek opět zasáhne silný vítr. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu a varování před padajícími stromy a předměty. Očekává se vítr se silnými nárazy s rychlostí až 70 km/h.

Středočeský kraj, Praha a Ústecký kraj se budou v pátek znovu potýkat se silným větrem. Výstraha proto platí pro některé jejich části, a to od od 12. do 22. hodiny. Ze Středočeského kraje je to Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Černošice, Český Brod, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Rakovník, Říčany a Slaný. 

V Ústeckém kraji by si měli dát pozor lidé z oblastí Kadaň, Litoměřice, Louny, Lovosice, Podbořany, Roudnice nad Labem a Žatec. Meteorologové očekávají silný vítr s rychlostí 50 až 80 km/h.

"Může docházet k poškození stromů a lesních porostů, možné jsou menší škody na budovách. Hrozí nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi. Může docházet ke komplikacím v dopravě," uvádí ČHMÚ.

Výstraha před silným větrem platí pro tyto oblasti:

Zdroj: ČHMÚ

​Meteorologové doporučují zajistit okna a dveře, odstranit či upevnit volně uložené předměty a zabezpečit skleníky. Lidé by také měli dbát zvýšené opatrnosti při pohybu a řízení vozidel.

Orkán Ignác do Česka dorazil ve čtvrtek ráno. Hasiči z celé republiky evidovali stovky výjezdů už v dopoledních hodinách a železnice hlásily zpoždění kvůli popadaným stromům.

V současné chvíli podle meteoroložky Dagmar Honsové fouká na většině území Česka mírný vítr, který bude postupně zesilovat. "Ale nejedná se o ničivý vítr," řekla ve Snídani s Novou Honsová.

Související obsah

Tisíce domácností byly ve čtvrtek kvůli silnému větru bez proudu a několik lidí se kvůli popadaným stromům i zranilo. V Polsku si silný vítr vyžádal několik obětí, nejméně čtyři lidé zemřeli a šest se jich zranilo.

Kde byl ve čtvrtek vítr nejsilnější? Pusťte si rozhovor s meteoroložkou Dagmar Honsovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel Jaroslav Hanuš, režisér seriálu Život na zámku

Dlouhodobým zdravotním problémům ve čtvrtek ráno podlehl režisér Jaroslav Hanuš. Bylo mu 70 let. Jeho nejznámějším počinem je seriál Život na zámku v hlavní roli s Tomášem Töpferem, podepsán byl i pod seriály Šípková Růženka nebo Náměstíčko.

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Píše se na Deník.cz