Zahraničí

Kameramance, kterou zastřelil Alec Baldwin, bylo teprve 42. Kolegové truchlí

Kameramance, kterou zastřelil Alec Baldwin, bylo teprve 42. Kolegové truchlí
Zdroj: Profimedia

Kameramanka Halyna Hutchinsová (†42) podlehla zraněním poté, co na ní herec Alec Baldwin při natáčení filmu Rust nešťastnou náhodou vystřelil z rekvizity. Podílela se na natáčení mnoha filmů, podle reakcí okolí byla kameramanka velkým talentem s dobrou duší.

Halyna Hutchinsová zemřela ve věku 42 let při natáčení filmu Rust. Označovali ji za velký talent. Podílela se na natáčení filmů Archenemy (2020), Blindfire (2020), The Mad Hatter (2021) a další.

"Jsem velmi smutný ze ztráty Halyny. Hlavně naštvaný, že se to mohlo stát na scéně. Byla neuvěřitelným talentem. Hlavně oddaná umění a filmu," napsal podle The Hollywood Reporter režisér filmu Archenemy Adam Egypt Mortimer.

Související obsah

Hutchinsová se narodila na Ukrajině, kde vystudovala na Kyjevské národní univerzitě mezinárodní žurnalistiku. Začínala jako investigativní novinářka a spolupracovala s britskými dokumentárními produkcemi ve východní Evropě.

Díky inspiraci z tvorby kameramana Christophera Doyle se rozhodla zaměřit na film. Přestěhovala se do Los Angeles, kde začínala na různých pozicích asistentky kameramana, a zároveň natáčela krátké filmy. 

Před třemi lety byla jednou z osmi kameramanek vybraných do amerického programu Fox DP na podporu žen v oblasti kamery. V roce 2019 se stala jednou z hvězd časopisu American Cinematographer. 

S hercem Joe Mortimerem natočila superhrdinský thriller Archenemy. Film měl premiéru na festivale Beyond Fest 2020 a získal nominaci za nejlepší film na filmovém festivale v Sitges.

"Byla absolutně neuvěřitelným talentem a skvělým člověkem. Měla skvělé oko a vizuální styl. Byla tou kameramankou, kterou chtěli vidět jako úspěšnou," reagoval na její smrt herec Joe Manganiello.

Kompletní seznam tvorby Halyny Hutchinsové můžete vidět zde:

Zdroj: csfd.cz/TN.cz

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz