Domácí

Liška o Bohemia Energy: Honorář byl důležitý, firma se zdála smysluplná

Liška o Bohemia Energy: Honorář byl důležitý, firma se zdála smysluplná
Zdroj: Facebook Pavla Lišky

Herec Pavel Liška se poprvé od ohlášení konce firmy Bohemia Energy vyjádřil ke své roli při jejím propagování. Podle jeho slov byl nejdříve dezorientovaný a nedokázal nijak zareagovat. V dlouhém příspěvku na facebooku vysvětlil, proč svou tvář společnosti propůjčil a jak se cítí, když teď firma skončila. On sám navíc patří ke statisícům odběratelů, kteří teď musí hledat nového dodavatele.

Herci Pavel Liška a Marek Daniel pro firmu Bohemia Energy v průběhu třech let natočili několik reklamních spotů. Firma se v těchto reklamách spojovala s heslem "Nic na vás nehrajeme". Svůj konec společnost ohlásila 13. října, a o dodavatele energií tak v ten den přišlo skoro milion klientů. 

Liška se ke konci společnosti nevyjádřil hned, podle jeho slov si potřeboval utřídit myšlenky. "Snažil jsem se co nejrychleji zjistit, co se vlastně stalo a kde je ta pravda. Nechtěl jsem nikoho unáhleně obviňovat, nikomu křivdit, nikoho se zastávat, včetně sebe," uvedl herec ve čtvrtek na svém profilu.

Poté, co se spojil s vedením firmy a zjistil si potřebné informace došel k tomu, že firma riskovala, když si nevytvářela zálohy do budoucna. "Rozumím tomu, že k obchodu risk asi někdy patří, že tím pádem, díky tomu, pak i my, jejich podnikáním, nakupujeme elektřinu o to levněji, ale přese vše mi přijde zásadní, aby následky toho, když se to nepovede, nesl pouze a jenom ten, kdo riskuje," uvedl Liška.

Související obsah

Honorář je důležitý

Vyjádřil se také ke své úloze spojené s firmou. "Já se snažil vždycky s reklamou zacházet opatrně, střídmě a byly pro mě vždy důležité tři věci," uvedl herec a vyjmenoval, že u reklamy je pro něj důležité, pro koho ji dělá, její forma a honorář.

Podle něj si s Markem Danielem nejprve pečlivě ověřili, co je firma zač a prověřili si i články, které společnost na začátku podnikání napadaly z domovního prodeje. "Tyhle všechny informace, jsme si taky nechali ověřit, vysvětlit a nabyli jsme dojmu, že BE je poctivá a smysluplná firma a je jen dobře ji tady mít," uvedl Liška.

Na formě a humoru se s Danielem shodli, protože se znají už od dob studií a mají pro legraci podobné cítění. "Poslední je důležitý honorář, aby mně to všechno, co účinkování v reklamě obnáší, co to člověku dává a co bere, aby mně to za to všechno vůbec stálo," vysvětloval Liška.

Přidal také vysvětlení, proč se herci rozhodnou točit reklamu. "Na jedné straně dává herci obrovskou svobodu, jelikož má herec za ni mnohem vyšší výdělek, za krátkou dobu, než kdyby se například upsal blbýmu seriálu, na kterém by strávil měsíce života a ještě by z takový práce neměl radost," uvedl Liška s tím, že odvrácenou stranou reklamy je to, že pak herec "straší" v televizi jen za účelem obchodní informace.

Liška ve svém příspěvku uznal, že celý projekt Bohemia Energy se příliš nepovedl. "Ovlivní to spousty lidem život. Sám patřím k tomu miliónu zákazníků BE, kteří jim důvěřovali a využívali jejich služeb. Já ale ještě s tím cejchem navíc, že jsem účinkoval v oněch spotech. Přestože stojím mimo BE, vím že spoustě lidem jednoduše zůstávám s nimi spojený a souvisím s jejich průserem," vysvětlil Liška a dodal, že je mu celá situace líto a omlouvá se všem, kteří jsou naštvaní i na něj a na Marka Daniela.

Někteří fanoušci se herce v komentářích pod příspěvkem zastávají. "Vůbec se za nic neomlouvejte, to jsou věci, které vy neovlivníte. Ani sami zaměstnanci BE netušili, co se může stát, natož herci. Vyjádření z Vaší strany super," okomentoval hercovo vyjádření Tomáš R.

Helena P.V. zase napsala: "Pavle, napsal si to srdcem. Nikdo tě nemůže odsuzovat, je to tvoje práce a tvoje reklama byla jedna velká sranda. Hlavu vzhůru, máme tě rádi." Objevilo se ale i několik málo negativních reakcí od uživatelů, kteří herce za natočení reklamy odsoudili.

Podívejte se na jednu z reklam Bohemia Energy s Pavlem Liškou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz