Koronavirus

Potyčka ve frontě na očkování na nádraží v Praze. Lidé si nadávají a předbíhají se

Poté, co vláda ohlásila zavádění nových opatření proti koronaviru, vzrostl opět zájem o očkování. Pražané se zaměřili zejména na hlavní nádraží, kde mohou dostat vakcínu bez registrace. Ve frontách čekají hodiny a neváhají si ani přivstat. Někteří se ale snaží předbíhat, a dochází tak i k vyostřeným konfliktům.

Vláda přitvrdila v boji s covidem-19 a ve středu na mimořádném jednání schválila balíček nových opatření. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) mimo jiné také vyzval k očkování a jak se ukazuje, Češi si dali říct. Ať už je jejich motivací strach z nákazy koronavirem, nebo nechuť častěji podstupovat testy proti covidu-19, zájem o  vakcíny je enormní

"Registrujeme zvýšený zájem o očkování. Za včerejší den se přihlásilo na očkování téměř 13 tisíc nových lidí,” napsali v pátek zástupci Chytré karantény na svém twitterovém účtu.

A podobně hovoří i Eva Libigerová, mluvčí Fakultní nemocnice Bulovka, pod kterou spadá očkovací centrum na hlavním nádraží. "Mírný nárůst během posledních tří dnů zaznamenáváme. Očkujeme zhruba o stovku lidí více," sdělila TN.cz.

Na nádraží lidé čekají v dlouhých frontách i několik hodin. Často nejsou líní si ani přivstat. Třeba člen štábu TV Nova se chtěl nechat očkovat už ve čtvrtek, nedošla na něj ale řada, a tak ráno dorazil o zhruba o hodinu a půl dříve. "Byl jsem asi desátý na řadě," řekl reportérce na místě.

Související obsah

​Našli se ale i tací, kteří se snažili předbíhat. V pátek dopoledne došlo ke konfliktu, když se jeden z lidí snažil proklouznout do očkovacího centra hned u vchodu a předběhnout celou frontu. To se nelíbilo dalším čekatelům a krotit emoce všech účastníků tak musela přijít více než desítka členů ochranky. Na místě se krátce poté objevila i policie.

"Bylo nám nahlášeno, že dochází k verbálnímu konfliktu mezi několika osobami. Poté, co kolegové dorazili na místo, už se tam ale nikdo nenacházel. Fyzické napadení nikdo nenahlásil," oznámil mluvčí pražské policie Jan Rybanský. 

Na důležitost očkování upozorňuje dlouhodobě zejména vláda, která ve středu na mimořádném jednání oznámila i zavádění nových opatření. Od pondělí bude například povinné nosit respirátory na všech hromadných akcích uvnitř. Na pracovištích budou povinné, pokud tam pracovník nebude sám. V restauracích a klubech budou muset od listopadu provozovatelé kontrolovat bezinfekčnost, tedy jestli lidé mají potvrzení o očkování, negativní test, nebo prodělali onemocnění. Zároveň se ale přestanou proplácet většině lidí preventivní testy na covid-19 a zkrátí se i jejich účinnost. Přehled všech změn najdete i v článku zde.

Jak to na hlavním nádraží v pátek probíhalo, se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz