Zahraničí

Meghan se bojí, co s ní bude. Chtějí jí vzít titul i odstavit od peněz

Meghan se bojí, co s ní bude. Chtějí jí vzít titul i odstavit od peněz
Meghan, vévodkyně ze Sussexu Zdroj: Profimedia

Američtí politici z řad republikánů chtějí, aby vévodkyně ze Sussexu přišla o svůj královský titul. Vadí jim, že se díky němu prý vměšuje do americké politiky. Popudila je dopisem o svém dětství. Ztráta titulu by znamenala nejen konec prestiže, ale i odstavení od finančního příjmu.

Američany namíchl dopis, který poslala Meghan Markleová lídrovi většiny v tamější sněmovně Chucku Schumerovi a její předsedkyni Nancy Pelosiové.

Meghan v rámci něj mluvila o svém dětství a o problémech pracujících amerických rodičů. "Vyrůstala jsem na salátovém baru za pět dolarů (110 korun). Možná to stálo kdysi méně, už si to nepamatuji, ale co naopak ano, je ten pocit. Věděla jsem, že moji rodiče musejí tvrdě pracovat, abychom si to mohli dovolit, protože i když to stálo jen pět dolarů, jídlo v restauraci bylo vždycky něco speciálního a já věděla, že mám štěstí," píše Meghan v dopise.

"Žádná rodina by si neměla vybírat mezi vyděláváním na živobytí a svobodou postarat se o své děti," dodává vévodkyně ze Sussexu.

Související obsah

Dodala, že si váží možnosti, že ona i Harry mohli být po narození dcery Lilibet s ní doma. Uvědomuje si, že spousta rodičů nemá stejné možnosti. Rodičovská dovolená by podle ní měla být lidským právem. 

Dopis popudil hlavně republikánské politiky. Vévodkyni nařkli, že používá svůj královský titul k vměšování se do americké politiky a měl by jí být proto odebrán.

"Toto vměšování paní Markleové do politiky Spojených států znovu vyvolává otázku, proč královská rodina jednoduše nezbaví ji a Harryho oficiálně titulů, zvláště když ona poslala tento dopis pod záminkou toho, že je vévodkyně ze Sussexu,“ řekl k dopisu republikánský politik Jason Smith.

Republikánská politička Lisa McClainová řekla, že měla Meghan spíš zůstat u herectví než se plést do politiky. "To poslední, co teď potřebujeme, jsou bohaté celebrity, které tlačí se svou liberální agendu na Američany," prohlásila.

mark, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz