Zahraničí

Při požáru v ruské továrně na střelný prach zemřelo 17 lidí, z budovy jsou trosky

Sedmnáct lidí zemřelo ve čtvrtek při požáru v továrně na výrobu střelného prachu ve vesnici Lesnoj v Rjazaňské oblasti v Rusku. Informovala o tom agentura TASS. Jeden člověk byl několik hodin pohřešovaný, později byl také nalezen mrtvý. Podle informací ministerstva pro mimořádné události mohlo být příčinou tragédie porušení technologických procesů a bezpečnostních opatření.

Tragický požár ve čtvrtek zničil prachárnu ve vesnici Lesnoj v Rusku. Úřady původně uváděly, že tam zemřelo 15 lidí. Jednoho člověka záchranáři převezli do nemocnice s těžkými popáleninami. Později svým zraněním podlehl.

V době požáru bylo v továrně 17 lidí. Po jednom člověku hasiči pátrali několik hodin. Nalezli ho v pátek večer. "Tělo sedmnácté oběti bylo vytaženo z trosek dílny. Pátrací a záchranná operace na místě požáru skončila. Pod troskami není nikdo jiný," uvedla agentura TASS.

Podle ruského ministerstva pro mimořádné události mohl požár vypuknout kvůli porušení technologických procesů a bezpečnostních opatření. Do vesnice byli vysláni detektivové, aby prověřili, zda továrna dodržela bezpečnostní standardy.

Na místo také přijeli psychologové, aby pomohli rodinám obětí. Lidé z vesnice se při požáru nezranili a podle úřadů pro ně požár nepředstavoval žádné nebezpečí.

Továrna na výrobu střelného prachu se podle zdrojů agentury TASS jmenuje Rjazrad a nachází v areálu státního podniku Elastik. Ten už je 10 let v úpadku a nefunguje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz