Domácí

Klaus navštívil Zemana. Podle něj je osamocený, mluvil o svém zdraví

Klaus navštívil Zemana. Podle něj je osamocený, mluvil o svém zdraví
Zdroj: Profimedia

Bývalý prezident Václav Klaus navštívil ve čtvrtek současnou hlavu státu Miloše Zemana. Setkání měl domluvené s vedením Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Informoval o tom deník Blesk.

Prezidenta Miloše Zemana ve čtvrtek navštívil exprezident Václav Klaus. "Je to výraz mé loajality vůči někomu, koho znám půl století a kdo mi dnes připadá naprosto osamocený.  Nic více, nic méně," napsal Klaus deníku Blesk. Setkání měl dopředu domluvené s Ústřední vojenskou nemocnicí, kde je Zeman od 10. října hospitalizovaný na oddělení KARIM.

Prezidenti si spolu povídali necelou hodinu. Podle Klause spolu politiku příliš neřešili. "Více mluvil o svém zdraví než o svých politických protivnících. Ale toho, kdo jsou jeho političtí protivníci, si je velmi dobře vědom," sdělil exprezident zmíněnému deníku s tím, že Zemanovi se s hospitalizací posunuly priority a témata, kterými se zabývá.

Související obsah

Podle Klause si Zeman není vědom úplně všeho, co se odehrává za zdmi nemocnice. "Je jasné, že z lůžka na jednotce intenzivní péče všechny souvislosti není možné vidět. Natož jejich hloubku. O to méně může rozklíčovat podivné hry, které za zdmi nemocnice rozehrávají senátní nedočkavci," napsal Klaus a dodal, že hlava státu nechápe míru nenávisti, která vůči jeho osobě vzniká.

Kancelář prezidenta republiky v den, kdy se muži viděli, uspořádal tiskový brífink. Hradní kancléř Vratislav Mynář na něm veřejnosti přehrál video, kde Miloš Zeman mluví s předsedou Poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem (za ANO) o ustavující schůzi nové Poslanecké sněmovny.

Vondráček prezidenta navštívil 14. října spolu s tajemníkem hlavy státu Jaroslavem Hlinovským, hradním kancléřem a neznámou ženou. Nikdo z nich neměl na videu respirátory. Porušením pravidel a možným pochybením personálu se nyní zabývá hygienička ministerstva obrany Jana Fajfrová.

Podívejte se na první záběry prezidenta Miloše Zemana z ÚVN:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz