Domácí

Klaus navštívil Zemana. Podle něj je osamocený, mluvil o svém zdraví

Klaus navštívil Zemana. Podle něj je osamocený, mluvil o svém zdraví
Zdroj: Profimedia

Bývalý prezident Václav Klaus navštívil ve čtvrtek současnou hlavu státu Miloše Zemana. Setkání měl domluvené s vedením Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Informoval o tom deník Blesk.

Prezidenta Miloše Zemana ve čtvrtek navštívil exprezident Václav Klaus. "Je to výraz mé loajality vůči někomu, koho znám půl století a kdo mi dnes připadá naprosto osamocený.  Nic více, nic méně," napsal Klaus deníku Blesk. Setkání měl dopředu domluvené s Ústřední vojenskou nemocnicí, kde je Zeman od 10. října hospitalizovaný na oddělení KARIM.

Prezidenti si spolu povídali necelou hodinu. Podle Klause spolu politiku příliš neřešili. "Více mluvil o svém zdraví než o svých politických protivnících. Ale toho, kdo jsou jeho političtí protivníci, si je velmi dobře vědom," sdělil exprezident zmíněnému deníku s tím, že Zemanovi se s hospitalizací posunuly priority a témata, kterými se zabývá.

Související obsah

Podle Klause si Zeman není vědom úplně všeho, co se odehrává za zdmi nemocnice. "Je jasné, že z lůžka na jednotce intenzivní péče všechny souvislosti není možné vidět. Natož jejich hloubku. O to méně může rozklíčovat podivné hry, které za zdmi nemocnice rozehrávají senátní nedočkavci," napsal Klaus a dodal, že hlava státu nechápe míru nenávisti, která vůči jeho osobě vzniká.

Kancelář prezidenta republiky v den, kdy se muži viděli, uspořádal tiskový brífink. Hradní kancléř Vratislav Mynář na něm veřejnosti přehrál video, kde Miloš Zeman mluví s předsedou Poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem (za ANO) o ustavující schůzi nové Poslanecké sněmovny.

Vondráček prezidenta navštívil 14. října spolu s tajemníkem hlavy státu Jaroslavem Hlinovským, hradním kancléřem a neznámou ženou. Nikdo z nich neměl na videu respirátory. Porušením pravidel a možným pochybením personálu se nyní zabývá hygienička ministerstva obrany Jana Fajfrová.

Podívejte se na první záběry prezidenta Miloše Zemana z ÚVN:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz