Domácí

Nesrovnalosti na videu Zemana: Všichni bez roušek, na dokumentu není datum

Nesrovnalosti na videu Zemana: Všichni bez roušek, na dokumentu není datum
Zdroj: Profimedia, TN.cz

Na videu prezidenta Miloše Zemana podepisujícího svolání nové Sněmovny je několik nesrovnalostí. Hlavní z nich je to, že na Oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) Ústřední vojenské nemocnice nemá nikdo na obličeji respirátor. Zvláštní je i přítomnost některých lidí na Zemanově pokoji.

Na tiskové konferenci ve čtvrtek zveřejnila Kancelář prezidenta republiky video, na kterém prezident Miloš Zeman podepisuje svolání prvního zasedání nové Poslanecké sněmovny. Jedná se o první záběry prezidenta, které jsme viděli od Zemanovy hospitalizace. Objevilo se na něm ale několik podivností.

Prvním problémem je fakt, že ačkoli stále probíhá pandemie koronaviru, nikdo nemá nasazené respirátory. Ty jsou přitom povinné i při jízdě MHD, natož na jednotce KARIM v Ústřední vojenské nemocnici. Porušili tím tedy proticovidová opatření.

Další nesrovnalostí je překvapivě vysoký počet lidí při podpisu. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dříve tvrdil, že jej na pokoj dovedl hradní kancléř Vratislav Mynář a při podpisu jej fotil šéf protokolu Vladimír Kruliš. O nikom jiném se nezmínil. Na videu se ale objevilo více lidí. U postele stál také ředitel Sekretariátu prezidenta Jaroslav Hlinovský a neznámá žena, která je pravděpodobně Zemanovou osobní ošetřovatelkou.

Související obsah

Podivné jsou i další věci na videu. Prezident má totiž například měřič tlaku přes košili. Takto ale nemůže fungovat. Při podpisu navíc není na dokumentu vidět datum.

Sporné je i to, co Mynář řekl na brífinku. Prohlásil totiž, že o úmyslu pozvat Vondráčka do nemocnice věděl premiér Andrej Babiš (ANO) už den před návštěvou. To ale předseda vlády už delší dobu popírá. Tvrdí, že o akci nevěděl a Vondráček jednal na vlastní pěst.

Souhlasí ale dřívější tvrzení, že prezident na Vondráčka mrknul a řekl německé přísloví "Zeit gewonnen, alles gewonnen (Získán čas, získáno vše)". Předseda Sněmovny na toto upozornil už dříve. Na videu ale není slyšet, že by mu říkal "Radku," jak tvrdil dřív. Také řekl, že při podepisování vznikaly fotografie, Hrad ale zveřejnil video.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz