Zahraničí

Baldwin poprvé promluvil o střelbě. Zabil kameramanku, zranil režiséra

Baldwin poprvé promluvil o střelbě. Zabil kameramanku, zranil režiséra
Zdroj: Profimedia.cz

Americký herec Alec Baldwin poprvé promluvil k incidentu na natáčení filmu Rust. Herec měl podle informací vyšetřovatelů vystřelit rekvizitou na kameramanku a režiséra. Kameramanka Halyna Hutchinsová na následky zranění zemřela při převozu do nemocnice. Režisér Joel Souzu je zraněný. Baldwin později v pátek na twitteru napsal, že neexistují žádná slova, kterými by svůj šok a smutek nad situací vyjádřil.

Herec Alec Baldwin v pátek při natáčení v Novém Mexiku zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou. Po několika hodinách se k incidentu vyjádřil na twitteru. "Moje srdce je zlomené kvůli jejímu manželovi, synovi a všem, kdo Halynu znali a milovali," napsal na twitteru Baldwin. Herec už je s rodinou zesnulé kameramanky v kontaktu a nabízí jim podporu.

Baldwin uvedl, že neexistují žádná slova, která by dokázala vyjádřit jeho šok a smutek nad nešťastnou nehodou, která kameramance, matce, manželce a hluboce obdivované kolegyni vzala život. 

Související obsah

Herec kvůli nehodě spolupracuje s tamními strážníky zákona. Hned po incidentu s nimi odjel k výslechu. "Plně spolupracuji s policejním vyšetřováním, abychom zjistili, jak se tato tragédie mohla stát," dodal Baldwin.

Baldwin zranil i režiséra Joela Souzu, kterého záchranáři převezli do nemocnice. Podle deníku Santa Fe New Mexican byl herec po incidentu otřesený a vypovídal skrz slzy. Policie zatím nikoho neobvinila ani nezatkla.

Herec Alec Baldwin při natáčení nešťastnou náhodou zastřelil kameramanku. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz