Zajímavosti

Nehody při natáčení filmů nejsou výjimečné. Kaskadér zemřel i v Praze

Nešťastné nehody během filmování nejsou bohužel výjimečné. Například při natáčení snímku Vrána v roce 1993 zemřel představitel hlavní role Brandon Lee. Podobně jako při tragédii, kterou nechtěně způsobil v pátek herec Alec Baldwin, tehdy ze zbraně, která měla sloužit jen jako filmová rekvizita, vyšla smrtící rána.

Po výstřelu ze zbraně, která v sobě měla mít slepé náboje, se herec zhroutil k zemi. To, že se nehýbá, režisér zjistil až po dokončení záběru. Ránu vypálil herec Michael Massee.

"Oni používali bubínkový revolvery a při záběru na kameru je potřeba, aby nebyly vidět ty prázdný komory. Takže se do nich dávají falešné ucpávky. A pak na tu samotnou přestřelku se ty koule vyndají a dávají se tam slepé náboje. Spěchalo se, nestíhalo se a střídal se tam zbrojíř. Oni při výměně té náplně zapomněli jednu tu kouli. Dali tam slepý náboje a vystřelil tu kulku, jako by to byl skutečný náboj," vysvětlil kaskadér Pavel Bezděk.

Související obsah

​Tragicky skončil i kaskadérský kousek při natáčení filmu Triple X v Praze. Dablér Vina Diesela při seskoku padákem narazil do jednoho z pilířů Palackého mostu a zlomil si vaz. "Jak se chtěl trefit pod ten most, tak se odpojil a v tu chvíli ho proud vzduchu zvedl výš a on už se nedostal pod ten most a trefil pilíř," řekl Bezděk.

Při natáčení filmu Midnight Rider zase zemřela pod koly vlaku asistentka kamery Sarah Jonesová. Tehdy skončil kvůli neúmyslnému zabití ve vězení režisér filmu. K natáčení na železnici totiž štáb neměl příslušná povolení.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz