Zahraničí

Policie už tuší, proč Baldwin zabil kameramanku. Krev bere jako důkaz

Celý svět v pátek zasáhla zpráva z natáčení filmu Rust poblíž Santa Fe v Novém Mexiku. Herec Alec Baldwin tam nešťastnou náhodou zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou a zranil režiséra Joela Souzu. Později ze soudních záznamů vyplynulo, že Baldwinovi podali zbraň s tím, že je bezpečná. Ukázalo se však, že rekvizita obsahovala jeden ostrý náboj.

Asistent režie filmu Rust měl podat herci Alecu Baldwinovi rekvizitu zbraně s tím, že je bezpečná. Baldwin z ní vystřelil a střela zasáhla kameramanku Halynu Hutchinsovou do hrudi a režiséra Joela Souzu do ramene. Hutchinsová měla v době incidentu stát před Souzou, píše BBC.

Hutchinsová svým zraněním podlehla. Poraněného režiséra pustili později z nemocnice. Asistent režie podle soudních záznamů neměl vědět o tom, že v rekvizitě je jeden ostrý náboj. Policie si rekvizitu, další zbraně a Baldwinův krví potřísněný kostým vzala jako důkaz pro další vyšetřování.

Baldwina už policie vyslýchala. On sám několik hodin po incidentu na twitteru uvedl, že bude plně spolupracovat se strážci zákona, aby se přišlo na to, jak se tato tragická nehoda mohla stát. 

Související obsah

Uvedl také, že je už v kontaktu s rodinou zesnulé Hutchinsové a nabízí jim podporu. "Moje srdce je zlomené kvůli jejímu manželovi, synovi a všem, kdo Halynu znali a milovali," napsal na twitteru Baldwin. Podle něj neexistují žádná slova, která by dokázala vyjádřit jeho šok a smutek nad nešťastnou nehodou, která kameramance, matce, manželce a hluboce obdivované kolegyni vzala život.

Policie v souvislosti s incidentem zatím nikoho neobvinila ani nezatkla. Herec Alec Baldwin byl po výslechu podle deníku Santa Fe New Mexican otřesený a vypovídal skrz slzy.

Baldwin nešťastnou náhodou zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou a poranil režiséra Joela Souzu. Podívejte se na reportáž o incidentu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz