Domácí

Komunisté mají novou předsedkyni. Stala se jí europoslankyně Konečná

Komunisté mají novou předsedkyni. Stala se jí europoslankyně Konečná
Zdroj: Profimedia

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) svolala na sobotu mimořádný sjezd, aby si zvolila nové vedení. Dosavadní šéf Vojtěch Filip na svůj post rezignoval po volebním debaklu, kdy se komunisté poprvé v historii samostatného Česka nedostali do Poslanecké sněmovny. Novou šéfkou se s velkou převahou stala europoslankyně Kateřina Konečná.

Komunisté si v sobotu volili nového šéfa. Za favority byl považován Josef Skála, který patří ke konzervativnímu křídlu strany, a europoslankyně Kateřina Konečná. Ta se nakonec šéfkou KSČM stala.

Skála a Konečná nebyli jediní, kdo měli o post předsedy zájem. "Pokud se týká kandidátů na funkci předsedy ÚV KSČM, je v materiálu uvedeno celkem 15 kandidátů. Z toho sedm řádně schválených příslušnými regionálními orgány KSČM a osm návrhů je bez projednání," uvedla KSČM po sněmovních volbách.

Související obsah

Dosavadní šéf KSČM Vojtěch Filip rezignoval na svůj post poté, co strana ve sněmovních volbách získala pouze 3,6 procenta hlasů a nedostala se do Poslanecké sněmovny. Ve vedení strany byl 16 let.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz