Zahraničí

To je ona: Žena, která dala Alecu Baldwinovi zbraň s ostrým nábojem

To je ona: Žena, která dala Alecu Baldwinovi zbraň s ostrým nábojem
Zdroj: Instagram/Profimedia

Vyšetřovatelé v sobotu identifikovali lidi, kteří mohou za to, že herec Alec Baldwin (63) na natáčení filmu Rust střílel ostrými náboji na členy štábu. Chvíli před osudnou tragédií mu zbraň předala zbrojířka a asistent režie. Při tragédii zemřela kameramanka Halyna Hutchinsová, režisér Joel Souza je zraněný.

Hannah Gutierrez Reedová, která se účastnila natáčení filmu jako zbrojířka, připravila krátce před osudnou tragédií tři zbraně na vozík mimo natáčecí plac. Následně přišel asistent režiséra Dave Halls, který popadl revolver a přinesl ho dovnitř Baldwinovi, uvedli policejní vyšetřovatelé.

Na zjištění upozornil portál Mirror. Halls měl slavnému herci říct, že zbraň není nabitá. Asistent režie podle soudních záznamů neměl vědět o tom, že v rekvizitě je jeden ostrý náboj. O několik sekund později zamířil Baldwin na kameru a stiskl spoušť, zabil kameramanku Halynu Hutchinsovou (42) a zranil režiséra Joela Souzu (46), který stál za ní.

Související obsah

Policie si rekvizitu, další zbraně a Baldwinův krví potřísněný kostým vzala jako důkaz pro další vyšetřování. Zároveň proti Reedové ani Hallsovi zatím nevznesla žádná obvinění. Samotného herce už policie vyslýchala. On sám několik hodin po incidentu na twitteru uvedl, že je strážcům zákona zcela k dispozici. "Plně spolupracuji s policejními vyšetřovateli, abychom zjistili, jak se tato tragédie mohla stát," dodal Baldwin.

Baldwin je v kontaktu s rodinou zesnulé Hutchinsové a chce jim pomoci. "Moje srdce je zlomené kvůli jejímu manželovi, synovi a všem, kdo Halynu znali a milovali," napsal na twitteru Baldwin. Podle něj neexistují žádná slova, která by dokázala vyjádřit jeho šok a smutek nad nešťastnou nehodou.

Tragédie se stala při natáčení filmu Rust. V tom měl Baldwin hrát nechvalně známého psance, jehož 13letého vnuka odsoudí za neúmyslnou vraždu. Natáčení přerušili, pokračovat by ale mělo už příští měsíc.

Podívejte se na reportáž TV Nova o tragickém natáčení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

"Dle dosavadních zjištění je ‘téměř jisté‘, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější," prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě varianty omikron před těžkou formou onemocnění.

Píše se na Deník.cz