Zahraničí

Slovenská učitelka nadýchala téměř tři promile. Ze školky ji odvezla policie

Pořádný šok čekal rodiče dětí v mateřské škole ve slovenské obci Partizánske na jihu Trenčínského kraje. Jednu z tamních učitelek musela ze školky odvézt policie poté, co nadýchala 2,7 promile. Ředitelka si přitom jejího podivného chování všimla až po obědě, je tak možné, že učitelka pila alkohol v době, kdy se starala o děti.

Čtyřiapadesátiletá učitelka se o děti ve mateřské škole v obci Partizánske starala silně opilá, informoval portál tvnoviny.sk. Jejího podezřelého chování si všimla ředitelka školky, která ucítila alkohol. Učitelku prozradil i způsob její chůze, a když promluvila, bylo jasné, že má upito.

Ředitelka situaci začala okamžitě řešit a zavolala policii. S tou učitelka nejprve nechtěla spolupracovat a odmítala dechový test. Nakonec se ale podvolila a výsledek byl šokující. Přístroj ukázal 2,7 promile. Po čtvrt hodině nadýchala o něco méně, a to 2,33 promile.

Související obsah

​Takto vysokou hladinu alkoholu v krvi měla po několika hodinách v práci. Policie totiž ve školce zasahovala po obědě, učitelka byla v práci ale již od rána. Nikdo však nezaregistroval, jestli pila i ve třídě, když se starala o děti. Po obědě hlídala děti venku spolu s dalšími učitelkami.

Ženu si odvezla policie, skončila v cele předběžného zadržení. Strážci zákona teď vyhodnocují, zda ji obviní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Krátká zpráva

Brazílie hlásí první případy mutace omikron

Zdravotníci v Brazílii oznámili první potvrzené případy varianty omikron. Byla prokázána u dvou cestujících, kteří přiletěli z Jižní Afriky. Podle zdravotního sekretariátu v Sao Paulu je dvojice v izolaci a ani jeden z nich není registrován ve státní očkovací platformě. Brazílie nevyžaduje od zahraničních turistů očkování proti covid-19. Jde o první případy v Latinské Americe.

Píše se na Deník.cz