Domácí

Mostecký Chanov čekají demoliční práce. K zemi půjde další panelák

Nechvalně proslulá mostecká čtvrť Chanov přijde o další panelák. Za dva roky se z obydleného domu stalo jen průhledné torzo, v jehož jedné části přitom stále ještě bydlí lidé. Chanov je zdevastovanými panelovými domy známý po celém Česku. V minulosti jich tam místní zničili už několik a všechny musely postupně k zemi.

V poslední obydlené části průhledného paneláku čeká návštěvy zvláštní přivítání. Vchod zakrývají ošuntělé dřevěné desky, stejně jako vymlácená okna na chodbách. V budově stále žijí lidé s malými dětmi.

V budově se nechcete ničeho dotknout ani omylem, nikdy navíc nevíte, kdy se propadnete o patro níž. Co šlo ukrást, už je dávno pryč. Útočiště tam hledají také narkomani. "V tom bloku 6 je obydleno pět bytů, z toho čtyři legálně. Nikoho nenecháme na ulici. Situaci budeme řešit prostřednictvím odboru sociálních věcí, má přehled o volných bytech v Chanově i jiných místech," vysvětlila mluvčí mosteckého magistrátu Klára Vydrová.

Související obsah

​Zničený dům půjde k zemi hned, jak se podaří městu sehnat nájemníkům nové ubytování. Adeptů na zbourání ale na sídlišti zřejmě bude ještě několik. Třeba na dalším paneláku už je vidět počátek konce. Nákladnou rekonstrukci město platit nebude.

Paneláky padají v Chanově k zemi jako švestky. Stačí jediný rok, kdy se z domu odstěhuje pár nájemníků, například kvůli soudnímu vystěhování. A začne rabování, které pak už nejde zastavit. "Může to spadnout, nevíme, jak to drží za ty léta. Je vidět, že izolace už nejsou žádné. My to bouráme z bezpečné vzdálenosti," uvedl majitel demoliční firmy Petr Březina.

Místním chtělo město v Chanově postavit nové ubytování ze stavebních buněk, z nápadu ale nakonec sešlo.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým rakouským kancléřem se stane Karl Nehammer

Rakousko bude mít nového kancléře, stane se jím dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer. Ten zároveň povede vládní stranu ÖVP (Rakouská lidová strana), informoval o tom list Kronen Zeitung. Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz ve čtvrtek oznámil, že v politice definitivně končí. Z funkce odstoupil v říjnu, když jej a jeho okolí začala policie vyšetřovat kvůli údajné korupci. Současný kancléř Alexander Schallenberg ve stejný den oznámil, že na funkci rezignuje ve chvíli, kdy se ÖVP dohodne na novém lídrovi.

Píše se na Deník.cz