Domácí

Vystrčil: Video mě nepřesvědčilo, že Zeman zvládne vykonávat svou funkci

Vystrčil: Video mě nepřesvědčilo, že Zeman zvládne vykonávat svou funkci
Zdroj: Miloš Zeman - prezident České republiky

Předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS) video z nemocnice, které tento týden ukázal Hrad veřejnosti, nepřesvědčilo. Podle něj nijak nedokazuje, že by Zeman byl schopný vykonávat svou funkci. Vystrčil to v neděli řekl ČT.

Kancelář prezidenta republiky tento týden uspořádala tiskový brífink, na kterém promítla krátké video z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Je na něm vidět, jak prezident Miloš Zeman mluví s předsedou Poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem (za ANO) o ustavující schůzi nové Sněmovny. Zeman v ten den schůzi svolal na 8. listopadu.

Podle Vystrčila ale video nedokazuje, že by Zeman mohl pracovat. "Video z nemocnice nás nepřesvědčuje, že je pan prezident schopný vykonávat svou funkci. Před každým podpisem je potřeba nějaká myšlenková činnost a to nelze z daného videa vyčíst," vysvětlil Vystrčil svůj postoj v České televizi.

Související obsah

Vystrčil odmítl, že by pro senátory bylo výhodné aktivovat článek 66 Ústavy a převést dočasně pravomoci prezidenta. "Velmi mě mrzí, že jsme tímto osočováni,“ řekl Vystrčil.

Uvedl také, že by pro kandidáta na prezidenta i na premiéra bylo nejlepší, aby se Zeman uzdravil a přijal demisi současné vlády. Opačná možnost je prý mnohem komplikovanější. Dodal, že on sám na prezidenta kandidovat nebude. Organizační výbor Senátu podle Vystrčila projedná 9. listopad jako možný termín, kdy budou pravomoci prezidenta převedeny na premiéra a předsedu Sněmovny.

Vondráček podle svých slov nevěděl, že podpis dokumentu někdo natáčí. Je ale rád, že záznam vznikl.

Hrad ukázal první záběry prezidenta Miloše Zemana z ÚVN:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz