Zahraničí

Usmíření v královské rodině? William překvapil Harryho milým gestem

Usmíření v královské rodině? William překvapil Harryho milým gestem
Zdroj: Profimedia

Velmi chladné vztahy, které v posledních měsících panují mezi královskými bratry, zřejmě pookřály. Princ William totiž překvapil veřejnost tím, že se během vzdání holdu své zesnulé mamince princezně Dianě zmínil i o svém bratrovi Harrym.

Princ William se minulý týden při projevu k publiku v Kensingtonském paláci dojemně zmínil i o svém bratrovi Harrym. Vévoda z Cambridge se nechal slyšet, že jsou "oba spokojení" s novou sochou jejich matky princezny Diany, kterou v létě odhalili v zahradách paláce, informuje The Sun.

Emotivního odhalení se Harry v červenci zúčastnil, na odloženou soukromou recepci už nedorazil. Zastoupil ho William, jenž pronesl upřímnou řeč, ve které zmínil nejobdivovanější vlastnosti jejich zesnulé matky.

Související obsah

Pro princeznu Dianu byli synové vším. Kdykoliv bylo potřeba, přeplánovala svůj nabitý program. Nic než obnovení narušených vztahů mezi Williamem a Harrym by si tak pravděpodobně nepřála víc.

Vztahy mezi bratry se vyostřily poté, co se Harry s manželkou Meghan rozhodli vzdát královských povinností a odstěhovali se do americké Kalifornie. Od té doby jsou rozhádaní. Zatímco William se podle názorů odborníků snaží chránit monarchii, Harry svou americkou manželku Meghan Markleovou.

Sblížení bratrů je ale pro Buckinghamský palác zásadní. Královská rodina se totiž snaží oslovit a získat sympatie mladších Britů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz