Domácí

Dívce (14) může jít o život, varovala policie. Pátrání naštěstí dopadlo dobře

Dívce (14) může jít o život, varovala policie. Pátrání naštěstí dopadlo dobře
Zdroj: Policie ČR

Karlovarští kriminalisté pátrali po 14leté dívce z dětského domova v Karlových Varech. Odtud odešla v pátek, když byla s ostatními dětmi venku na hřišti. V jejím pokoji v neděli našli dopis, v němž psala o svých problémech a možném sebepoškození. Policisté se tak obávali, že je dívka v ohrožení života.

Pátrání po dítěti v ohrožení na Karlovarsku skončilo šťastně. "Pohřešovaná dívka byla v pořádku vypátrána. Děkujeme za spolupráci," oznámila okolo desáté hodiny večer policejní mluvčí Kateřina Pešková.

Čtrnáctiletá dívka byla tento týden v pondělí převezena z Chebu do dětského domova v Karlových Varech. V pátek 22. října šla podle policistů s ostatními dětmi na hřiště nacházející se u panelových domů. Dlouho se tam ale nezdržela, po chvíli si pečovatelka všimla, že dívka odchází.

Vydala se za ní, ztratila se jí však z dohledu. V sobotu policie po děvčeti vyhlásila pátraní. "V neděli 24. října byl v pokoji pohřešované dívky nalezen dopis, ve kterém psala o svých problémech a možném sebepoškození. Z tohoto důvodu je v ohrožení života," uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Související obsah

​Policisté se obrátili i na veřejnost a žádali o pomoc při pátrání. "V případě jakýchkoliv informací  volejte na bezplatnou telefonní linku 158 nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu," vyzýval Kopřiva. Policie dodala, že dívka není nebezpečná a neužívá žádné léky.

Dívku nakonec vyšetřovatelé objevili v krajském městě v pondělí večer. Naštěstí byla v pořádku. Bližší okolnosti jejího nalezení policie nesdělila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz