Naše Česko

Nadace Dobrý anděl podporuje rodiny zasažené zákeřnou nemocí. Pomoci můžete i vy

I letos se televize Nova spojila s nadací Dobrý anděl, která pomáhá rodinám zasaženým zákeřnými nemocemi. Za 10 let své existence pomohl Dobrý anděl už více než 9000 rodinám. Díky nadaci se jim dostává pravidelné finanční pomoci.

Jednou takovou rodinou je i ta malé Emičky. "Emička má spinální svalovou atrofii 2. typu, přišli jsme na to, až když přestala stát. Pořád je hodně těžký se s tím vyrovnat," řekla se slzami v očích maminka nemocné holčičky.

"Objevili u mě Ewingův sarkom. To je nemoc, která napadá kosti, je to nádorové onemocnění a našli mi to v čelisti. Přišlo se na to tak, že už asi před čtyřmi roky mě bolel zub, který mi pak vytrhli a vypadal divně," svěřil se Vojta.

"Měl nasazených 14 sérií chemoterapií, takže velmi náročná léčba a během toho ještě náročná operace, kdy mu z nohy vzali kost a z toho mu vymodelovali kus čelist," řekla Vojtova maminka. ​Dvanáctiletý Vojta má za sebou kvůli náročné léčbě dlouhé měsíce v nemocnici. 

Související obsah

Právě v takových případech pomáhá nadace Dobrý anděl. Za svou desetiletou existenci rozdala téměř dvě miliardy korun. Vybrané peníze nadace posílá rodinám do posledního haléře. "V dobrém andělovi se peníze shromáždí na jednom bankovním účtu a poté se první pracovní den rozdělí rovnoměrně mezi rodiny," vysvětlil spoluzakladatel Nadace Dobrý anděl Petr Sýkora.

Pomoci rodinám v těžké životní situaci můžete i vy a stát se tak dobrým andělem. Stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách Nadace Dobrý anděl.

Dobrými anděli jsou už několik let i známé tváře televize Nova. "Je to skvělé se právě s rodinami setkat a vědět, že jsme jim pomohli. Já jsem hrdá na to, že jsem dobrý anděl a zůstanu jím i nadále," svěřila se moderátorka Lucie Borhyová. "Pomáhat se má, když člověk může," dodal moderátor Rey Koranteng.

Jan Houška, TN.cz

K tématu Naše Česko

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz