Naše Česko

Nadace Dobrý anděl podporuje rodiny zasažené zákeřnou nemocí. Pomoci můžete i vy

I letos se televize Nova spojila s nadací Dobrý anděl, která pomáhá rodinám zasaženým zákeřnými nemocemi. Za 10 let své existence pomohl Dobrý anděl už více než 9000 rodinám. Díky nadaci se jim dostává pravidelné finanční pomoci.

Jednou takovou rodinou je i ta malé Emičky. "Emička má spinální svalovou atrofii 2. typu, přišli jsme na to, až když přestala stát. Pořád je hodně těžký se s tím vyrovnat," řekla se slzami v očích maminka nemocné holčičky.

"Objevili u mě Ewingův sarkom. To je nemoc, která napadá kosti, je to nádorové onemocnění a našli mi to v čelisti. Přišlo se na to tak, že už asi před čtyřmi roky mě bolel zub, který mi pak vytrhli a vypadal divně," svěřil se Vojta.

"Měl nasazených 14 sérií chemoterapií, takže velmi náročná léčba a během toho ještě náročná operace, kdy mu z nohy vzali kost a z toho mu vymodelovali kus čelist," řekla Vojtova maminka. ​Dvanáctiletý Vojta má za sebou kvůli náročné léčbě dlouhé měsíce v nemocnici. 

Související obsah

Právě v takových případech pomáhá nadace Dobrý anděl. Za svou desetiletou existenci rozdala téměř dvě miliardy korun. Vybrané peníze nadace posílá rodinám do posledního haléře. "V dobrém andělovi se peníze shromáždí na jednom bankovním účtu a poté se první pracovní den rozdělí rovnoměrně mezi rodiny," vysvětlil spoluzakladatel Nadace Dobrý anděl Petr Sýkora.

Pomoci rodinám v těžké životní situaci můžete i vy a stát se tak dobrým andělem. Stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách Nadace Dobrý anděl.

Dobrými anděli jsou už několik let i známé tváře televize Nova. "Je to skvělé se právě s rodinami setkat a vědět, že jsme jim pomohli. Já jsem hrdá na to, že jsem dobrý anděl a zůstanu jím i nadále," svěřila se moderátorka Lucie Borhyová. "Pomáhat se má, když člověk může," dodal moderátor Rey Koranteng.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se do země cestující dostanou už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6431 pacientů s covidem, z toho 1018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz