Zahraničí

Zemřela hvězda seriálu Přátelé. V 59 letech podlehla zákeřné nemoci

Zemřela hvězda seriálu Přátelé. V 59 letech podlehla zákeřné nemoci
Zdroj: Profimedia

Po dlouhém boji se zákeřnou rakovinou zemřel herec James Michael Tyler, kterého diváci po celém světě znají jako číšníka Gunthera ze seriálu Přátelé. Tylerovi bylo 59 let a o svém boji s nemocí se nebál mluvit veřejně.

James Michael Tyler zemřel v neděli po dlouhém boji s rakovinou prostaty. Smrt oblíbeného herce oznámil jeho manažer. "Tyler poklidně zemřel v neděli ráno ve svém domě v Los Angeles," cituje jeho prohlášení BBC.

Rakovina prostaty mu byla diagnostikována v roce 2018 a postupně se rozšířila i do kostí. Právě kvůli vážné nemoci se Tyler nezúčastnil letošního setkání herců ze seriálu Přátelé. Své kolegy pozdravil jen přes video. 

Krátce po odvysílání speciálu Tyler oznámil, že bojuje s rakovinou a veřejně sdílel svůj příběh. Apeloval na muže nad 40 let, aby chodili na pravidelná vyšetření.

Související obsah

​Kromě hlavní šestice hrdinů byl číšník Gunther jednou z největších hvězd seriálu, který se natáčel od roku 1994 do roku 2004. Postava milého číšníka, který je zamilovaný do Rachel, se objevila ve zhruba 150 epizodách.

V poslední epizodě své city Rachel řekne a právě tuto scénu na instagramu sdílela představitelka Rachel Jennifer Aniston. "Přátelé by bez tebe nebyli takoví, jak je známe. Děkuji ti za humor, který jsi přinesl na plac a do našich životů. Budeš nám chybět," napsala herečka.

Upřímnou soustrast vyjádřily i další kolegyně jako Courtney Cox neboli Monika a Lisa Kudrow neboli Phoebe. Matt Le Blanc, který hrál Joeyho, Tylera označil za svého kámoše. "Budeš nám chybět," dodal. 

Seriál Přátelé vysíláme pravidelně na kanále Nova FUN.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz