Zahraničí

Nové informace o smrti kameramanky. Zveřejnili, kdy přesně Baldwin střílel

Režisér Joel Souza, kterého během natáčení filmu Rust nechtěně postřelil herec Alec Baldwin, popsal, jak se nešťastná událost stala. Podle svých slov si myslel, že zbraň nebyla nabitá.

"Znělo to jako prásknutí biče a pak hlasité puknutí," popsal situaci režisér Joel Souza, kterého při natáčení nízkonákladového filmu Rust nechtěně postřelil herec Alec Baldwin. Výstřel zasáhl režiséra do ramene. Kameramanku, za kterou režisér stál, kulka zasáhla přímo do hrudi. Oba byli převezeni do nemocnice, kameramanka Halyna Hutchinsová ale svým zraněním podlehla. Informaci přinesl The New York Post.

Joel Souza vyšetřovatelům přiznal, že si myslel, že zbraň nebyla nabitá. Baldwin prý seděl v kostelní lavici a nacvičoval tasení zbraně, kterou mířil na kameru. Souza měl stát za kameramankou Hutchinsovou, aby scénu mohl pozorovat z úhlu kamery. Po Baldwinově výstřelu pak Souza už jen viděl, jak se Halyna Hutchinsová drží za břicho a klopýtá dozadu. On sám si pak všiml, že mu krvácí rameno.

Podle režiséra spolu prý všichni na natáčení dobře vycházeli. Členové štábu si ale stěžovali na zpoždění výplat, na bezpečností podmínky a na špatnou organizaci. Asi šest členů kamerového štábu se rozhodlo z natáčení odejít kvůli zpoždění jejich platů. Souza pak kvůli tomu musel zápasit s časem.

Související obsah

Místo zbraní počítače, volají filmaři

Incident otřásl filmovým průmyslem. Mnoho dalších filmařů začalo volat po větší bezpečnosti při natáčení. Někteří tvrdí, že dnes již není nutné, aby byly zbraně při natáčení nabité, protože se dá vše dokončit v postprodukci. Filmař Craig Zobel, známý například kriminálním seriálem Mare z Easttownu, na twitter napsal: "Všechny výstřely v mém seriálu jsou digitální. Možná to divák může poznat, ale koho to zajímá? Je to zbytečné riziko."

"Je potřeba řešit alarmující porušování bezpečnosti práce, ke kterým dochází při filmových natáčeních, jako je třeba použití ostrých střelných zbraní," řekl kalifornský senátor za demokraty Dave Cortese pro Washington Post. "Ti, kteří pracují v zákulisí, aby bavili miliony lidí po celém světě, by si neměli dělat starosti, jestli se vrátí v pořádku domů ke své rodině," doplnil Cortese.

Podívejte se na reportáž TV Nova o střelbě na natáčení filmu Rust: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz