Domácí

Požáry na Moravě: Hořela autodílna i bytový dům, lidé museli opustit byty

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly během nedělního večera a noci požár v jedné z olomouckých autodílen. Škoda se zatím odhaduje na více než jeden a půl milionu korun. Oheň zničil i zaparkovaná osobní auta. Hořelo i v bytovém domě v Brně, kde se kouře nadýchali jeho obyvatelé.

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v neděli večer a pozdě v noci požár v jedné z olomouckých autodílen. Škoda se zatím odhaduje na více než jeden a půl milionu korun. Oheň zničil i zaparkovaná osobní auta. 

Hasičům na tísňovou linku, kvůli počínajícímu požáru v olomoucké místní části Holice, volalo několik obyvatel z okolí. Kouře si všimli krátce před setměním. Původně to vypadalo jen na hořící osobní automobil, požár byl ale mnohem rozsáhlejší.

"Po příjezdu na místo jsme uvnitř hořícího autoservisu nalezli několik automobilů, vybavení, vše bylo v plamenech, ty také poškodily celou budovu," řekl mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Související obsah

Hasiči museli vynést i několik tlakových lahví. Rozšíření požáru chtěl ještě před příjezdem hasičů zabránit jeden z pracovníků dílny, jeho snaha ale skončila zraněním, a to popáleninami na rukou. Během záchranných prací museli hasiči zabránit i úniku oleje.

"Požár jsme likvidovali z několika vodních proudů z několika míst a poté jsme vše kontrolovali termokamerami," dodal Zdeněk Hošák.

Škoda se zatím odhaduje na více než jeden a půl milionu korun, vyšetřování požáru ale dál pokračuje.

V Brně pomáhali i policisté

V sobotu zasahovali brněnští hasiči při požáru v bytovém domě. Jako první dorazili na místo policisté, kteří byli při vyhlášení poplachu nedaleko. Díky jejich duchapřítomnosti se v zakouřeném domě nikdo vážně nezranil. Během několik vteřin se dostali k bytu, ze kterého šlehaly plameny. "Vykopli jsme dveře, vyvalily se oblaka černého kouře," řekl zasahující policista Viktor Bellovič. 

Od jedné z obyvatelek si policisté půjčili mokrý hadr, přes který dýchali. Využili i toho, že jedovatý kouř se držel u stropu. "Plazili jsme se po zemi," popsal Bellovič. Policisté dokázali během několika minut zorganizovat evakuaci a obyvatelům zakouřeného domu pomohli na čerstvý vzduch.

Související obsah

​"Trochu jsme se nadýchali, venku jsme vykašlávali dehet," dodal Bellovič. Kromě policistů se kouře nadýchali i dva obyvatelé domu. Nikdo z nich ale nemá zdravotní následky. Hasiči zjistili, že požár vznikl v koupelně kvůli technické závadě.

mark, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz