Domácí

Mladíci měli loupit při bouři Ignác. Hasiči je chytili, prozradili se i výmluvou

Hasiči z Kytlic na Děčínsku by klidně mohli nastoupit do policejní zásahové jednotky. Během bouře Ignác, která se Českem prohnala minulý týden, dopadli a zadrželi lupiče, kteří zřejmě rabovali tamní chalupy.

Pro dobrovolné hasiče z Kytlic to byl perný den. Během bouře Ignác se vůbec nezastavili.

Když v noci míjeli trojici mladíků, něco se jim na nich nezdálo. Když se pak vraceli ze zásahu, potkali mladíky znovu. Jeden z nich stihl utéct, zbylí dva už jen improvizovali.

"Dva z té trojice si rychle sedli na zem a pokoušeli se zakrýt věci, které měli okolo sebe," řekl velitel dobrovolných hasičů Jan Havránek. Hasiči je okamžitě obestoupili a začal výslech.

"Kdes to vzal?" nebo "Jak se jmenuje ten třetí?", ptali se mladíků. "Začalo kolečko vymlouvání, jak byli u babičky. Nejvtipnější bylo, když vyprávěli, jak tady celý den pracovali. Měli u sebe elektronářadí a tady asi 10 hodin nešel proud," uvedl Havránek.

Související obsah

To už byla na cestě policie i s psovody, kterou hasiči mezitím zavolali, ta mladíky i s lupem odvezla k výslechu.

"Oba muži se později policistům přiznali, že křovinořez, dvě motorové pily, kompresor a vrtačku ukradli v rekreační chalupě, kam se společně vloupali," uvedl mluvčí policie Daniel Vítek.

Obyvatelé Kytlic jsou na své hasiče hrdí a asi úplně nejvíc majitelka vykradené chaty. "Je to úplně neuvěřitelný příběh. Hasiči nám ušetřili mnoho starostí. Bych jim chtěla moc poděkovat," radovala se majitelka vykradené chaty Ivona Rottová. Mladíkům teď hrozí až tři roky vězení.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz