Zahraničí

Děsivé okolnosti smrti kameramanky. Se zbraní si hráli znudění filmaři

Tragédie, při které herec Alec Baldwin zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou, odhaluje děsivé podmínky při natáčení filmu Rust. Bylo zřejmě jen otázkou času, kdy ke katastrofě dojde. S vražednou zbraní si například jen pár hodin před tragédií hráli znudění členové štábu.

Celým světem minulý týden otřásla smrt 42leté kameramanky Halyny Hutchinsové, kterou nešťastnou náhodou zastřelil slavný herec Alec Baldwin. Fatální chybou zřejmě bylo, že Baldwin vůbec netušil, že má v ruce nabitou zbraň.

Potvrzují to informace z vyšetřování a svědectví z místa tragédie. Během natáčení nízkorozpočtového westernového filmu Rust podle lidí ze štábu panovala špatná atmosféra. Samotné tragédii předcházela řada fatálních chyb. 

Například web The Wrap získal informace od zdrojů z natáčení, podle kterých se ze zbraně, která zabila Hutchinsovou, jen pár hodin předtím střílelo. Nudící se členové štábu ji prý použili ke střelbě na plechovky od piva.

Související obsah

​O pár hodin později ji Baldwinovi podal do ruky asistent režiséra Dave Halls se slovy "cold gun" (v překladu studená zbraň). Americký herec si tak myslel, že zbraň nemůže nikoho zranit. Baldwin pak v klidu nacvičoval tasení zbraně, kterou mířil přímo na kameru. Zbraň ale vystřelila a zranila dva lidi. Režisér Joel Souza v tu chvíli stál za kameramankou Hutchinsovou, aby scénu mohl pozorovat z úhlu kamery. Po Baldwinově výstřelu pak Souza už jen viděl, jak se Halyna drží za břicho a klopýtá dozadu. On sám si pak všiml, že mu krvácí rameno. "Znělo to jako prásknutí biče a pak hlasité puknutí," popsal situaci režisér.

Špatné podmínky při natáčení

Natáčení nízkorozpočtového filmu provázely komplikace už před tragédií. Členové štábu si například stěžovali na zpoždění výplat, na bezpečnostní podmínky a na špatnou organizaci. Asi šest členů kamerového štábu se rozhodlo z natáčení odejít kvůli zpoždění jejich platů. Souza pak kvůli tomu musel zápasit s časem.

Nejnovější informace o smrti kameramanky, kterou zastřelil herec Alec Baldwin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz