Domácí

Záhada vyřešena! Policie už zná identitu muže, který zemřel

Záhada vyřešena! Policie už zná identitu muže, který zemřel
Ilustrační foto Zdroj: TN.cz

Do jedné z pražských nemocnic přivezli záchranáři muže, který následně zemřel. Nikdo ale nevěděl, kdo to je či odkud pochází. Policie proto žádala o pomoc veřejnost. Nyní už má jasno.

Bezvládné tělo muže našli kolemjdoucí v parku U Sovových mlýnů v Praze 1 ve čtvrtek ráno. Záchranáři ho převezli do jedné z pražských nemocnic. Muž o několik hodin později zemřel. 

"Lékař vyloučil cizí zavinění a jako příčinu smrti určil zdravotní komplikace. Od té doby pražští kriminalisté bezvýsledně zjišťují jeho totožnost," uvedl v úterý policejní mluvčí Jan Rybanský.

Související obsah

Muž u sebe neměl doklady ani věci, které by pomohly odhalit jeho totožnost. "Bez výsledku zůstaly i kontrolní daktyloskopické otisky prstů muže," doplnil Rybanský.

Proto policie žádala veřejnost o pomoc. Nyní už má ale jasno v tom, kdo muž byl. Pocházel z Polska a jeho ročník narození byl 1985. "Totožnost potvrdili i polští kolegové v rámci mezinárodní spolupráce," dodal Rybanský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz