Zahraničí

Japonská princezna se vzdala titulu i peněz! Vdala se za poddaného

Japonská princezna Mako v úterý přišla o svůj královský titul i milionový majetek. Obojího se vzdala proto, aby si po několika letech mohla konečně vzít neurozeného právníka. Novomanželé v Japonsku ale zůstat nechtějí.

Japonská princezna Mako se v úterý ráno před palácem rozloučila se svými rodiči, sestrou a bratrem, následníkem trůnu. Mako (30), neteř japonského císaře Naruhita, v úterý totiž oficiálně přišla o svůj královský titul, jak informovala agentura AP. O ten přicházejí všechny členky japonské císařské rodiny, když se rozhodnou vdát za člověka neurozeného původu. Princezna Mako se ale jako první od druhé světové války vzdala také peněz, které princezny dostávají, když vstupují do manželství s poddanými. Odmítla tak částku přibližně 31 milionů korun.

Vše jen proto, aby se mohla provdat za Keie Komura (30), právníka, se kterým se poznala na vysoké škole. Princeznin vztah s Komurem budil v Japonsku značné kontroverze. Zvláště pak kvůli finančním sporům jeho matky. Vše vyústilo v to, že původní datum svatby muselo být posunuto o dva roky. Poté, co se Komuro rozhodl dále studovat v USA, rostl mezi Japonci názor, že takový nápadník není pro princeznu vhodný.

Mako a její manžel Komuro:

Princezna Mako a její manžel

"Pro mě je Kei nedocenitelným člověkem. Pro nás je manželství nezbytné, abychom mohli žít tak, jak nám velí naše srdce," prohlásila Mako. Ani svatba nebude tradiční. Bude chybět banket i tradiční novomanželské rituály. Stejně tak na ni nebude přizváno mnoho hostů. Po svatbě novomanželé v Japonsku nezůstanou. Plánují odjet do USA, kde si Komuro založil svou právní kancelář.

Související obsah

Jedinými následníky japonského trůnu jsou teď princ Akishino (55), otec princezny Mako, a jeho syn Hisahito (15). Princezny nemají nárok na korunu, pokud si nevezmou člověka urozeného původu. To vede k nedostatku dalších následníků trůnu a celkovému zmenšování císařské rodiny. Japonští konzervativci ale stále odmítají ženské následnictví nebo to, aby v čele císařské rodiny stála žena.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz