Domácí

Autobus na nádraží ve Slaném usmrtil chlapce. Řidič dostal podmínku

Kladenský soud vynesl v úterý rozsudek nad řidičem, který podle obžaloby usmrtil sedmiletého chlapce. Tragédie se stala loni ve Slaném. Šofér tvrdil, že byl zaseklý plynový pedál. Krátce po nehodě jej ale viděli v pantoflích, což mohlo srážku způsobit.

Řidiče autobusu odsoudil v úterý kladenský soud. Poté, co měl loni ve Slaném usmrtit sedmiletého chlapce, dostal šofér za usmrcení z nedbalosti trest 12 měsíců s podmíněným odkladem na dva roky. Zároveň mu soud zakázal pokračovat v jeho profesi a příští tři roky nesmí řídit.

Muž se dříve obhajoval tím, že měl autobus zaseklý pedál. Těsně poté, co dítě na zastávce srazil, ho ale natočili v pantoflích. "Jako hlavní a stěžejní příčinu bych spatřovala ve špatné technice ovládání autobusu a zejména nepřiměřené rychlosti," řekla žalobkyně Klára Loudová.

Související obsah

Vůz podle policejních vyšetřovatelů žádnou závadu neměl. Soudce ale v úterý připustil, že odborný posudek na technickou závadu autobusu nebyl vypracován dostatečně a nedá se vyloučit technická závada.

Řidič ale na situaci podle něj nereagoval správně. Jednak totiž nebrzdil, jednak o závadě věděl a místo výměny autobusu se ji snažil opravit sám. Když se ho ptali, proč brzdy nepoužil, odpověděl údajně: "Protože nefungoval plynový pedál".

Škody, které při nehodě vznikly, má zaplatit řidičův zaměstnavatel. Obžalovaný se proti rozsudku na místě odvolal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz