Domácí

Autobus na nádraží ve Slaném usmrtil chlapce. Řidič dostal podmínku

Kladenský soud vynesl v úterý rozsudek nad řidičem, který podle obžaloby usmrtil sedmiletého chlapce. Tragédie se stala loni ve Slaném. Šofér tvrdil, že byl zaseklý plynový pedál. Krátce po nehodě jej ale viděli v pantoflích, což mohlo srážku způsobit.

Řidiče autobusu odsoudil v úterý kladenský soud. Poté, co měl loni ve Slaném usmrtit sedmiletého chlapce, dostal šofér za usmrcení z nedbalosti trest 12 měsíců s podmíněným odkladem na dva roky. Zároveň mu soud zakázal pokračovat v jeho profesi a příští tři roky nesmí řídit.

Muž se dříve obhajoval tím, že měl autobus zaseklý pedál. Těsně poté, co dítě na zastávce srazil, ho ale natočili v pantoflích. "Jako hlavní a stěžejní příčinu bych spatřovala ve špatné technice ovládání autobusu a zejména nepřiměřené rychlosti," řekla žalobkyně Klára Loudová.

Související obsah

Vůz podle policejních vyšetřovatelů žádnou závadu neměl. Soudce ale v úterý připustil, že odborný posudek na technickou závadu autobusu nebyl vypracován dostatečně a nedá se vyloučit technická závada.

Řidič ale na situaci podle něj nereagoval správně. Jednak totiž nebrzdil, jednak o závadě věděl a místo výměny autobusu se ji snažil opravit sám. Když se ho ptali, proč brzdy nepoužil, odpověděl údajně: "Protože nefungoval plynový pedál".

Škody, které při nehodě vznikly, má zaplatit řidičův zaměstnavatel. Obžalovaný se proti rozsudku na místě odvolal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz