Domácí

Měli vydírat Ukrajince. Hrozí jim přes deset let vězení

Několik členů obávané Luhaňské brigády pozatýkala Národní centrála proti organizovanému zločinu na jižní Moravě. Skupina podle policie vydírala Ukrajince a nutila je k výpalnému.

Zatýkání pod krycím názvem Brigáda odstartovala minulý týden policie na několika místech jižní Moravy zároveň. Jedna skupina vyrazila do Kobeřic na Vyškovsku, další do Brna-Bystrce.

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu sledovali skupinu vyděračů několik týdnů a podařilo se jim zjistit, že patří do mafiánské struktury označované jako Luhaňská brigáda. Na jižní Moravě podle kriminalistů zastrašovali ukrajinské podnikatele a požadovali od nich pravidelné platby za ochranu. Policie pozatýkala čtyři muže a tři ženy.

Související obsah

Zatímco mužská část skupiny se podle kriminalistů zaměřovala na vydírání, dvě ženy měly za úkol legalizovat získané peníze. Poskytly k tomu svoje bankovní účty.

Detektivové objevili i několik milionů v hotovosti, útočnou pušku a samopal. Hlavním organizátorům hrozí přes deset let vězení.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz