Domácí

Měli vydírat Ukrajince. Hrozí jim přes deset let vězení

Několik členů obávané Luhaňské brigády pozatýkala Národní centrála proti organizovanému zločinu na jižní Moravě. Skupina podle policie vydírala Ukrajince a nutila je k výpalnému.

Zatýkání pod krycím názvem Brigáda odstartovala minulý týden policie na několika místech jižní Moravy zároveň. Jedna skupina vyrazila do Kobeřic na Vyškovsku, další do Brna-Bystrce.

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu sledovali skupinu vyděračů několik týdnů a podařilo se jim zjistit, že patří do mafiánské struktury označované jako Luhaňská brigáda. Na jižní Moravě podle kriminalistů zastrašovali ukrajinské podnikatele a požadovali od nich pravidelné platby za ochranu. Policie pozatýkala čtyři muže a tři ženy.

Související obsah

Zatímco mužská část skupiny se podle kriminalistů zaměřovala na vydírání, dvě ženy měly za úkol legalizovat získané peníze. Poskytly k tomu svoje bankovní účty.

Detektivové objevili i několik milionů v hotovosti, útočnou pušku a samopal. Hlavním organizátorům hrozí přes deset let vězení.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz