Naše Česko

Hit budoucnosti! Čech má plán, jak zasytit celou planetu

Kvůli svému snu zasytit přelidněnou planetu nechal studií na prestižní škole v Londýně a spolu s kamarádem skočil rovnýma nohama do výroby cvrččího proteinu. Zelený hrdina Radek Hušek se inovací nebojí.

Zelení hrdinové aneb příběhy dvanácti inspirativních Čechů, kteří dokážou nahlížet do budoucnosti a není jim lhostejné, co tady po sobě zanechají dalším generacím. Prvním zeleným hrdinou je 28letý Radek Hušek, spolumajitel jedné z největších hmyzích farem světa.

"Do 30 let bude na světě o dvě až tři miliardy lidí více a my prostě budeme muset změnit to, jak fungujeme. Zrovna ta změna je kulturní záležitost, ale jsem rád, že tu už nějaké možnosti jsou a věřím, že právě třeba ten náš cvrččí protein je jednou z nejsnazších změn, jak můžeme výrazně snížit dopad na naše životní prostředí," popisuje Hušek.

Související obsah

Cvrččí protein nebo také cvrččí mouka je něco, co možná sehraje velkou roli v budoucnosti, a to nejenom na poli českém, ale i světovém. "Vědci říkají už dlouho, že to může být zdroj bílkoviny budoucnosti. My jsme si s kamarádem Danielem Vachem před pár lety řekli, že tu není žádný takový produkt a chopili jsme se výzvy," vysvětluje vznik projektu. A tak cvrččí farma, k jejímž zakladatelům patří Radek, je největší svého druhu na světě a sídlí v Thajsku. 

Výsledkem je maximální výživa s minimálním dopadem na naši planetu. Maso je totiž na výrobu mnohem náročnější. Proto nebude s přibývající populací možné ho zajistit pro všechny. Ve srovnání s velkými zvířaty jsou ale cvrčci skromní na zdroje, jako jsou voda, půda a krmivo. 

Související obsah

Z cvrččí mouky se vyrábí třeba tyčinky, zdravé chipsy nebo těstoviny. Dalším benefitem revolučních potravin z cvrččího proteinu je i to, že tento hmyz kromě toho, že je bohatý na protein, dokáže přeměnit potravinový odpad právě na protein. "Lidé nejí třeba velkou část rýže, jen tu bílou část a ten obal bychom bez užitku vyhodili. Nicméně cvrčci dokážou vzít takovou nehodnotnou věc a přetvořit ji na vysoce kvalitní protein," nastiňuje Hušek.

Cvrčky navíc chovají poměrně neobvykle. "Cvrčky chováme vertikálním způsobem farmaření v modrých boxech, takže oni mají dostatek volného prostoru, protože už i v přírodě jsou zvyklí žít v hejnech," vysvětluje Hušek. V reportáži z pořadu Víkend se můžete nahoře v článku podívat i na recept na cvrččí těstoviny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz