Domácí

Vážná nehoda v Praze. Náklaďák smetl tramvajovou zastávku

Vážná nehoda se stala ve středu brzy ráno v Praze. Nákladní automobil vjel na tramvajovou zastávku, kde poškodil trakční vedení. Tramvaje kvůli tomu musí celý den jezdit jinou trasou. Policie pracuje s verzí, že řidič za volantem usnul.

Nehoda nákladního auta se stala v Praze na Podolském nábřeží ve středu kolem půl šesté hodiny ráno. "Popelářské vozidlo vjelo do tramvajové trati a narazilo do sloupu, který následně poničil troleje," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Kvůli poničeným trolejím v úseku nejezdí tramvaje. "Poškozené trakční vedení nákladním automobilem přerušilo provoz tramvají mezi Dvorci a Podolskou Vodárnou. Ve vyloučeném úseku je postupně nasazována náhradní autobusová linka X-3," uvedl Dopravní podnik Praha (DPP) před šestou hodinou. Automobilová doprava přerušena není.

Důvodem nehody mohl být podle policie mikrospánek řidiče. "Nehoda byla bez alkoholu a pracujeme s verzí, že řidič měl mikrospánek," uvedl Daněk.

Nehoda si naštěstí vyžádala jen lehké zranění. "40letý muž jel po ošetření do Všeobecné fakultní nemocnice na chirurgii s úrazem ruky," uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová. 

Podívejte se na snímky z místa nehody:

​Linky tramvají 2, 3, 17, 21 a 27 kvůli nehodě musí jezdit v ranní špičce odklonem. "Linky 2, 3, 17 a 21 jsou ukončeny v obratišti Podolská vodárna a vedeny zpět směr centrum. Linka 27 je odkloněna na Smíchovské nádraží," uvedl DPP. "Směrem do centra jsou linky ukončeny v obratišti Dvorce a vedeny zpět směr Sídliště Modřany," dodal.

Dopravní podnik se ovšem v ranní špičce na modřanské trati potýkal s nedostatkem tramvají. Cestujícím proto doporučil využít autobusové linky na Smíchov. Kdy se provoz na trati vrátí do normálu, zatím není jasné. Podle dopravního podniku je infrastruktura tak poničená, že tramvaje úsekem nebudou jezdit minimálně do pondělí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz