Zahraničí

Italský ostrov Sicílii zasáhly záplavy. Zemřeli nejméně dva lidé

Po silné bouři na italské Sicílii se město Katánie a jeho okolí ocitlo pod vodou. Zaplavila domy, obchody i část tamní nemocnice. Tisíce obyvatel v centru města jsou bez proudu. Kvůli velké vodě na Sicílii zemřeli už nejméně dva lidé.

Proud vody se hnal ulicemi a nemilosrdně bral všechno, co se mu postavilo do cesty. I přes zavřená okna a dveře se dral do domů, obchodů i do nemocnice.

Kvůli ničivému živlu přišli o život dva lidé. Jedním z nich je 67letý muž, jehož auto zasáhla vlna vody a bláta. Záchranné složky ho našly zaklíněného pod vozidlem. Jeho manželka se stále pohřešuje.

Podle meteorologů Sicílii zasáhl medikán, což je výrazná tlaková níže, která vzniká nad Středomořím. Podle mluvčího hasičů je situace kritická a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se zlepšovala.

Související obsah

Počasí řádilo i na východním pobřeží Spojených států. Přívalový déšť a vítr ve státě New Jersey rozvodnil řeky a voda zaplavila řadu měst. Obrovskou spoušť způsobily přívaly vody i ve státě Massachusetts, zejména v Bostonu. V příštích dnech by prý mělo srážek ještě přibývat.

"Předpověď není moc příznivá a měl by přijít další déšť. Pokud se to vyplní, hladina řeky se ještě zvedne a znovu zaplaví přilehlé silnice," uvedl šéf policie v New Jersey Jason Cosgriff.

Výstraha před silným větrem a deštěm platí i ve státě New York. Obyvatelé v rizikových oblastech se už připravují na možné záplavy.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Krátká zpráva

První případ omikronu hlásí i Spojené státy

USA jsou další zemí, kde byla potvrzena nákaza novou mutací koronaviru omikron. Nakaženým je plně očkovaný cestovatel, který se do Kalifornie vrátil z Jižní Afriky.

Píše se na Deník.cz