Zahraničí

Kate a William byli s prosíkem u královny. Kvůli dětem chtěli speciální povolení

Kate a William byli s prosíkem u královny. Kvůli dětem chtěli speciální povolení
Zdroj: Profimedia

Vévoda a vévodkyně z Cambridge dostali od královny speciální povolení, aby mohli vyjet společně na dovolenou. Královský protokol to totiž zakazuje.

Po náročném roce vyrazili William s Kate a dětmi na dovolenou. Aby mohli společně letět, museli si podle Mirroru ale nejdříve zažádat o povolení u královny Alžběty II. Královský protokol totiž zakazuje, aby společně cestovali dva následníci trůnu. Tvůrci pravidel se chtěli vyhnout problémům s následnictvím v případě, že by se po cestě stala nějaká tragédie.

Princ William by tedy například neměl létat se svým synem Georgem nebo se svým otcem Charlesem. Ten by zase neměl létat společně s královnou Alžbětou. Zatím měl osmiletý George od královny vždy udělenou výjimku. Až bude princi 12 let, bude moct létat sám bez doprovodu.

Související obsah

​Královna udělila Williamovi a jeho dětem toto speciální povolení již několikrát. V minulosti královská rodina letěla například do Austrálie, Kanady, Polska a Německa.

Princ William by teoreticky neměl cestovat se žádným ze svých dětí. Kvůli dovoleným ale o výjimku žádají, aby trávili společné chvíle a nevystavovali děti stresu. Kam přesně si vévoda a vévodkyně s dětmi jeli užít dovolenou, zatím není známo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Krátká zpráva

Brazílie hlásí první případy mutace omikron

Zdravotníci v Brazílii oznámili první potvrzené případy varianty omikron. Byla prokázána u dvou cestujících, kteří přiletěli z Jižní Afriky. Podle zdravotního sekretariátu v Sao Paulu je dvojice v izolaci a ani jeden z nich není registrován ve státní očkovací platformě. Brazílie nevyžaduje od zahraničních turistů očkování proti covid-19. Jde o první případy v Latinské Americe.

Píše se na Deník.cz