Domácí

Vlak na přejezdu rozdrtil auto, řidiče se záchranářům nepodařilo zachránit

Vlak na přejezdu rozdrtil auto, řidiče se záchranářům nepodařilo zachránit
Zdroj: Policie ČR

Tragická nehoda se stala ve čtvrtek ráno na Jihlavsku. Na přejezdu se srazilo auto a vlak, řidič nepřežil. Dalši nehodu na přejezdu museli řešit záchranáři po poledni na Plzeňsku.

​Osobní auto se srazilo na železničním přejezdu s vlakem u Mysliboře nedaleko Telče ve čtvrtek v  7:20. Na místo okamžitě vyrazily všechny jednotky integrovaného záchranného systému.

"Ve vlaku cestovalo celkem šest osob a ve vozidle cestoval pouze jeho řidič. Následky střetu jsou fatální," sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková. Železniční přejezd je bez závor a výstražníků.

​O život řidiče bojovali záchranáři z Telče. "Veškeré život zachraňující úkony byly marné a lékař konstatoval smrt," uvedl mluvčí záchranářů Petr Janáček. Cestující ve vlaku vyvázli bez zranění.

Související obsah

"Policisté z dopravního inspektorátu Jihlava prvotním šetřením na místě zjistili, že šedesátiletý řidič vozidla projížděl po silnici ve směru od Mysliboře na Sedlejov a z dosud nezjištěných příčin přehlédl přijíždějící osobní vlak. Další okolnosti tragické dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Jihlava," doplnila Čírtková.

"Škody na místě mimořádné události byly odhadnuty na 520 tisíc korun, z toho 450 tisíc na vlaku a 70 tisíc na automobilu. Drážní inspekce na místě provádí šetření příčin a okolností vzniku této mimořádné události," popsal mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Silnice mezi Mysliboří a Sedlejovem byla uzavřená, na trati 227 mezi Kostelcem u Jihlavy a Slavonicemi v úseku Třešť – Telč jezdily náhradní autobusy.

Srážka vlaku s autem na Plzeňsku

Nebyl to jediný čtvrteční střet vlaku a auta v České republice. Další nehoda se odehrála krátce po 13. hodině v Holýšově na Plzeňsku. "Řidič osobního auta měl vjet na železniční přejezd v době červeného světelného signálu a přijíždějící vlak od Plzně narazil do boční části vozidla," přiblížila policejní mluvčí Hana Kroftová.

Test na alkohol byl u 25letého řidiče i strojvedoucího negativní. Řidič skončil v nemocnici s lehkým zraněním.

Ve středu se stal podobný případ na Orlickoústecku. Ve zdemolovaném autě seděl muž s dvěma dětmi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz