Domácí

Po slunečných dnech přijde sychravý podzim. Bude i sněžit

Po slunečných dnech přijde sychravý podzim. Bude i sněžit
Zdroj: Profimedia

Poslední dny si Češi užívali sluníčka a teplého počasí. Po prodlouženém víkendu ale toto období skončí a do Česka dorazí déšť a přeháňky. Dočkáme se i sněhu.

Počasí v České republice v posledních dnech ovlivňuje tlaková výše nad východní Evropou a brázda nízkého tlaku nad západní Evropou. Díky tomu k nám proudí teplejší vzduch od jihu.

"Na počátku příštího týdne postoupí ze západní do střední Evropy brázda nízkého tlaku vzduchu a s ní spojená zvlněná studená fronta bude přecházet přes naše území zvolna k východu. Za ní k nám bude proudit od západu až jihozápadu vlhký vzduch," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

O prodlouženém víkendu nás tak zřejmě čekají poslední teplejší dny. Od čtvrtka do neděle meteorologové očekávají teploty od 12 do 16 stupňů Celsia a jasné až polojasné počasí. Zejména ráno a dopoledne se mohou objevovat mlhy a na horách bude hlavně v pátek a o víkendu silněji foukat.

Související obsah

​Nový týden ale přinese ochlazení. V pondělí už budou teploty maximálně 11 až 15 °C a na většině České republiky bude pršet. Ve výhledu od úterý do čtvrtka pak meteorologové předpokládají oblačné až zatažené počasí a nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C. Bude také pršet, a v závěru období by mělo na horách dokonce sněžit.

A chladno bude i poté. Podle měsíčního výhledu ČHMÚ by měl od 8. listopadu následovat dokonce nejchladnější a nejdeštivější týden měsíce. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz